Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Slnečné okuliare nie len v lete – chráňte si zrak!

Slnečné okuliare sa pre väčšinu z nás spájajú najmä s letným obdobím, ktoré je plné slnečných lúčov a radovánok pri vode. Na každý letný výlet či dlhšiu vychádzku do mesta si určite vezmete aj slnečné okuliare, ktoré nasadíte bezprostredne po tom, čo vyrazíte z domu. Podobne by ste mali uvažovať aj počas slnečných zimných dní, keďže lúče odrážajúce od trblietavého snehu vedia byť zradné.

Ochrana očí

Spáliť si môžete nie len vašu pokožku, ale aj oči. „Spálenie očí“ sa prejavuje červenými a zaslzenými očami, ktoré sprevádza nepríjemné svrbenie. Riziko spálenia očí je najmä pri horských turistikách či lyžovačkách. Odraz prudkého slnečného žiarenia od snehu spojený s vysokou nadmorskou výškou tvorí „smrteľnú“ kombináciu. Kvalitné slnečné okuliare ochránia vaše oči od týchto zdravotných komplikácii, ako aj od vetra či prachu.

Proti zhoršeniu zraku

Pri jazde v aute alebo zimnej sánkovačke musíte mať zrak v strehu a to aj napriek tomu, že sú vaše oči mimoriadne namáhané oslepujúcim odrazom slnečných lúčov, ktoré sa odrážajú od zasnežených kopcov a dolín. Táto námaha „naviac“ sa môže odraziť na zhoršení zraku. Slnečné okuliare dokážu redukovať intenzitu prenikajúceho slnečného svetla, čim šetria oči.

Štýlový doplnok

Nezabúdajme na jeden z hlavných dôvodov prečo máme slnečné okuliare všetci tak veľmi radi. Tým je jednoznačne štýl! Slnečné okuliare sú aj módnym doplnkom, preto vždy treba zvážiť aj dizajn. Veľkej popularite sa tešia slnečné okuliare od známej americkej značky Ray-Ban. Tieto slnečné okuliare sa vyznačujú jedinečným dizajnom a precíznym spracovaním.

Blížia sa sviatky a pokiaľ ešte stále nemáte darček pre svojich blízkych, možno práve slnečné okuliare sú správnou kombináciou štýlovosti a praktického

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*