Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Smartfóny Huawei prišli o prístup k službám od spoločnosti Google

smartphone

Dlhotrvajúca obchodná vojna medzi Spojenými štátmi americkými a Čínou vyvrcholila do kritického štádia. Čínsky gigant a jeden z najväčších výrobcov chytrých telefónov Huawei stratil prístup k službám, ktoré poskytuje spoločnosť Google. Tieto obmedzenia sa dotýkajú sťahovania softvérov z Play Store, e-mailovej komunikácie prostredníctvom Gmail alebo prezerania videí cez aplikáciu Youtube. Ide o najvyužívanejšie aplikácie vôbec a pre firmu Huawei to znamená veľkú ranu.

Toto obmedzenie sa týka budúcich používateľov najnovších mobilov Huawei. Už existujúce modely, ktoré sú v obehu nebudú týmito obmedzeniami zasiahnuté. Prístup sa týka len aplikácií a samotného Play Store, z ktorého sú aplikácie sťahované. Prístup ku Google vyhľadávaniu bude pre používateľov nových modelov stále dostupný. To znamená, že ak budete potrebovať donášku voňavých kvetov v Bratislave, stačí ak do vyhľadávača zadáte „donáška kvetov Bratislava“ a Google sa už postará.

Vlastný operačný systém? Aj táto možnosť visí vo vzduchu

Smartfóny Huawei môžu aj naďalej používať operačný systém Android, no s obmedzeným prístupom k aplikáciám Google. Tento stav čínskemu gigantovi veľmi nepáči. Otázkou je, ako na to zareaguje. Nepravdepodobná možnosť je, že sa s takýmto osudom zmieri. Očakávajú sa buď náročné rokovania alebo plán B v podobe vlastného operačného systému. Spoločnosť Huawei už naznačila, že na podobnej alternatíve pracuje.

Pre samotných používateľov tejto značky znamená súčasný stav veľkú neistotu. Ak Huawei túto situáciu rýchlo a bez zbytočného rozruchu nevyrieši, môže ich podiel na trhu, ako aj dlhodobo budovaná reputácia, v najbližšom období rapídne klesnúť. Povesť značky Huawei v poslednom období utrpela ťažké rany a bude zaujímavé sledovať, ako sa s nimi vysporiada.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*