Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Športu zdar!

K jedným z najobľúbenejších športov patrí práve bicyklovanie. Mnohí bicyklovanie považujú za cestu, ktorou sa dokážu dopracovať za svojou vysnenou postavou. Iní zas bicyklujú len rekreačne a jazdu na bicykli berú skôr ako prostriedok na spoznávanie zákutí prírody.

Nech sa už radíte do akejkoľvek kategórie, tak by ste nemali zabúdať na správny výber oblečenia na bicykel. Kľúčom pohodlnej jazdy na bicykli je jednoznačne oblečenie. Vyberajte ho tak, aby vám veľkosť dokonalo sedela a nikde vás daný kúsok oblečenia neťahal.

Kúpou fitness legín dosiahnete pocit vyžadovaného komfortu počas jazdy na bicykli. Fitness legíny sa prispôsobia vašej postave. Zaručene nepresvítajú a ešte k tomu sú aj trendy kúskom. Na výber máte z variácií rôznych značiek, veľkostí, štýlových prevedení a farieb. Stačí si len vybrať.

Doplnky pre bicykel

Druhou rovnako neodmysliteľnou súčasťou každého cyklistu. Je výber toho správneho bicykla a doplnkov pre bicykel. My sa dnes zameriame na výber plášťov na bicykel. Poďte sa s nami pozrieť na štyri kľúčové faktory, ktoré treba brať do úvahy pri kúpe plášťov na bicykel:

  1. Rozmery plášťa

Tieto rozmery sú uvádzané v jednotke, ktorá sa nazýva palce. Treba sa zamerať najmä na to, aby sa zmestil do rámu a vidlice bicykla. Rovnako by mal korešpondovať rafiku a štýlu vašej jazdy. Širší a veľkoobjemový plášť vám zaručí vyšší komfort z jazdy.

 

  1. Bočná ochrana

Čo to tá bočná ochrana vlastne je? Jedná sa o chrbtovú kosť pneumatiky. Dáva pneumatike jej tvar a štruktúru. Výrazným spôsobom má vplyv aj na stabilitu bicykla v zákrutách. Podľa čoho treba vyberať bočnú ochranu? Do úvahy by ste mali brať najmä vašu hmotnosť, štýl jazdy a podmienky terénu, na ktorom najčastejšie jazdíte.

 

  1. Gumová zmes

Ich hlavným motívom je dosiahnutie dokonalej priľnavosti k terénu.

 

  1. Profil

Reč je o dezéne behúňa, ktorý je charakteristickým znakom každej pneumatiky. Výber je v tomto bode naozaj kľúčovým, lebo má obrovský vplyv na jazdné vlastnosti.

Pri každom športe nezabúdajte aj na bezpečnosť. Pri jazde na bicykli dodržujte pravidlá cestnej premávky a nezabúdajte na ochranu vašej hlavy.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*