Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Ukážeme vám, ako pripraviť dokonalé prestieranie na stôl

Najlepšie prestieranie na stôl je originálne svojimi vzormi, farbami aj textúrami. Stôl vďaka nemu vyzerá plnšie a sofistikovanejšie. Každý jeden detail sa počíta. Nezabudnite, že štýl vašej reštaurácie odzrkadľujú aj všetky obalové materiály, krabice na koláče,  menu boxy a misky na polievku. Aj tieto pôsobia na zákazníkov, ku ktorým príde kus vašej reštaurácie priamo domov, vo forme donášok. Nezabúdajte na to a prispôsobte ich dizajn vaším potrebám.

Originalita rozhoduje

Ak chcete byť úspešní, musíte vynikať. Pridajte do svojho prestierania jedinečný detail. Použite niečo unikátne, ako sú napríklad ručne maľované prestierania, aby ste svoj stôl odlíšili od iných prevádzok. Podávajte svoje pokrmy v ručne vyrábanej keramike alebo vintage kúskoch. Zamyslite sa nad tým, čo môže byť ten váš prvok, ktorý porozpráva príbeh.

Prineste život a svetlo

Kvety, bylinky, rastliny, to všetko dodáva stolu život. Buďte odvážni pri dekorovaní vašich stolov. Svetlo sviečok vždy zlepší náladu. Vysoké svietniky dodávajú krásnu žiaru, ale musia byť dostatočne úzke, aby neblokovali výhľad hostí. To platí pre všetky dekorácie. Menej je niekedy viac.

Myslite na zákazníka

Ponúknite mu na každom stole vkusnú soľničku, koreničku, prípadne olej a servítky navyše. Nikto nemá rád vstávanie od stola, a preto by tieto veci mali byť na každom jednom stole. Sú to maličkosti, ktoré znamenajú veľa!

Buďte odvážni

Kto hovorí, že musíte použiť rovnakú vázu na každý stôl? Zoskupte všetky svoje obľúbené funky a farebné vázy a vytvorte dokonale neladiace prestieranie. Nemusíte používať ani tie isté staré taniere s nudnou tematikou. Žiarivé poháre môžu urobiť prestieranie zábavnejším, a ak ste minimalista, ktorý sa prikláňa k neutrálnym tónom, je to dobrý spôsob, ako začleniť viac farieb do priestoru. Urobte svoj stôl nezabudnuteľným vďaka odvážnejším dizajnom a nápadom.

Nezabudnite na obrus

Obrus, ktorý je v moderných priestoroch často prehliadaný, môže zmeniť každé prestieranie. Vytvoríte pomocou neho neutrálne plátno alebo odvážnu scenériu. Na slávnostné akcie môžete pridať stolovú sukienku alebo stredový pás. Obe vaše prestieranie oživia, rozjasnia a skrášlia. Dostupné sú vo viacerých farebných prevedeniach. Ak do vašej prevádzky chodia rodiny s deťmi, určite oceníte rýchlo vymeniteľné papierové obrusy.

Pridajte zaujímavý objekt

Premeňte svoj stôl na výkladnú skriňu kuriozít. Prineste si veci z celého sveta (alebo aspoň z vášho domova) a vytvorte si scenériu, ktorá zapôsobí na zákazníka. Vaša reštaurácia môže byť plná umeleckých diel a kníh. Pochváľte sa svojimi obľúbenými zväzkami. Na stôl pridajte mini (alebo aj nie tak úplne mini) sochu. Toto je ideálny spôsob, ako ukázať svoj jedinečný vkus a nové objavy z blšieho trhu.

Urobte farebný dojem

Kvety nemusia byť jediným farebným akcentom na stole. Pridajte k nim farebné obrúsky, prestieranie a dokonca aj ovocie. Umiestnite ho do vintage misy pre extra príťažlivosť. Choďte ešte ďalej a zlaďte svoje prestieranie so stoličkami. Kreativite sa medze nekladú. Ak chcete svojmu stolu dodať kúsok osobitosti, siahnite aj po rôznofarebnom príbore.

Choďte na zelenú

Niekedy je menej jednoducho viac. Ozdobte len minimálnu plochu stola a ponechajte všetok dodatočný priestor pre vaše jedlo. Nezabudnite však na dotyk prírody. Použitie zelene je spoľahlivý spôsob, ako ukázať, že sa o prevádzku naozaj staráte a že to u vás žije. Doslova. Dolaďte svoje prestieranie prírodnými, zemitými farbami. Položte mach na stred vášho stola, poprekladaný niekoľkými kamienkami a votívnymi sviečkami. Prinesiete si takto prírodu do vášho interiéru.

Kovový akcent

Trochu iskry a lesku dodá každému stolu špeciálny punc. Vyskúšajte napríklad jemnú kovovú vázu, ktorá doplní váš stôl nenápadným, no zároveň výrazným spôsobom. Na vrch stola môžete tiež pridať kovovú lampu, ktorou rozžiarite spokojné tváre vašich zákazníkov.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*