Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Svadba – tie kúzelné okamihy

Svadba je v živote každého človeka jeden z najneopakovateľnejších a jedinečných dní v živote. Veľkému dňu D predchádza často niekoľko mesačná príprava. Výzdoba, šaty, menu, pozvánky, kytica, zasadací poriadok… To všetko je dôležité, ale v prvom rade netreba zabúdať na jedinečnosť samotného páru, ich prežívanie a čaro ostatných vecí okolo svadobnej hostiny. Zásnuby, svadobný obrad a svadobná hostina tvoria tri základné piliere, ale každý je svojou atmosférou špecifický a jedinečný.

Zásnuby

Samotnej svadbe predchádzajú spravidla zásnuby. Tie sú pre mužov do určitej miery stresujúce, pre ženy je to okamih, ktorý si pamätajú do konca života. Otázka: „Vezmeš si ma?“ sa v rôznych obmenách spája s otvorením zázračnej škatuľky so snubným prsteňom. Snubné prstene sú pýchou žien a veľmi rady sa nimi chvália svojim priateľkám. Niektorá má rada väčší kameň, iná zas viacero menších, niektorú zdobí pravý diamant, inú zirkón. Podstatnejšie je však to kúzlo snubného prsteňa, ktoré ženy pociťujú a priam z nich vyžaruje.

Svadobný obrad

Či už je to obrad v kostole, na radnici alebo na pláži či lúke, je to magický moment, ktorý sa v prípade šťastných manželstiev viac nezopakuje. Viac, ako na samotnú oslavu, by sa mali snúbenci zamerať na chvíľu, keď si pred všetkými vyznajú svoju lásku, vymenia si svadobné prstene a sľúbia si, že budú pri sebe stáť vo všetkých okamihoch ich spoločného života. Často je to veľmi emotívne nielen pre snúbencov, ale aj pre ich najbližších, v ktorých očiach sa lesknú slzičky šťastia.

Svadobná hostina

Na tú sa tešia najmä svadobní hostia, ako si dobre zajedia, vypijú a zatancujú. Ale treba brať do úvahy fakt, že je to veľký deň novomanželov a nechať im najväčší priestor. Oni by mali byť stredobodom pozornosti a im by sa mali svadobčania venovať na parkete aj mimo neho a snažiť sa o vytvorenie nezabudnuteľnej atmosféry.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*