Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Terasa ako ďalšia miestnosť – vyzdobte si ju!

terasa

Pokiaľ patríte medzi tých štastlivcov, ktorí majú doma terasu, je tento článok určený práve vám. Domáca terasa je miestom, kde môžete relaxovať a stráviť príjemné chvíle s rodinou či známymi. V lete je terasa skvelým miestom na usporiadanie gril párty, narodeninovej oslavy či jednoducho posedenia v kruhu blízkych

Často sa stáva, že ľudia nakupujú kopec vybavenia len do interiéru, no zabúdajú na vonkajšiu terasu akoby nebola súčasťou domu. To je chyba, terasa je rovnako dôležitá, ako všetky ostatné miestnosti vašej domácnosti. Dokonca v lete často krát ešte dôležitejšia, keďže návštevy trávia čas práve tam. Je síce pravda, že vybavenie terasy nevyžaduje obrovské investície, no z času na čas sa patrí kúpiť nové terasové stoličky a pokiaľ je to potrebné, aj stôl. Na oživenie sú vhodné ozdobné kvety alebo praktické rastliny ako mäta, bazalka a podobne.

Oživiť ju dokážu aj malé dekorácie, ako napríklad dekoratívne lampáše čí nástenné svietidlá. Každý vkusný detail dotvorí špecifickú atmosféru, ktorú si spoločne so svojimi hosťami môžete vychutnať. Horúce slnečné dni nás však občas prinútia ostať v klimatizovanej miestnosti a von pozerať len cez okno. Nenechajte sa odradiť slnkom. Terasové markízy sú tým správnym riešením a ochranou pred slnečným žiarením. Vďaka ich rozmerom a pevnej pozícii sú omnoho praktickejšie ako záhradné dáždniky.

Terasa nie je garáž ani dielňa

Vonkajšia terasa je miestom určeným predovšetkým na oddych a dekoráciu. Pracovné povinnosti patria inam. Nespravte si z terasy dielňu a nenechávajte tam kladivá či ozrutnú motorovú kosačku. Zničíte tak celkový dojem. Terasa zaplnená náradím stráca svoje čaro a význam. Vychutnajte si, že máte doma miesto na oddych a pohodu s priateľmi.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*