Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Trpíte pri vstávaní z postele? Môže za to nevhodne zvolený matrac

Pre každú osobu hrá dôležitú úlohu nielen to, ako dlho spí, ale aj ako dobre spí. Mnohí z nás určite počuli, že by mali spať najmenej osem hodín, spálňa by mala byť vetraná a vo všeobecnosti je lepšie spať pri otvorenom okne. Je však dôležité ísť do postele súčasne, nejesť pred spaním a na noc si obliecť voľné oblečenie.

 

Avšak, nie menej dôležitý ako všetky vyššie uvedené pravidlá, pre zabezpečenie kvalitného spánku, je dobrý matrac, ktorý je optimálny pre konkrétnu osobu. Ak nie je matrac dostatočne vysoký alebo nezodpovedá vlastnostiam danej osoby, môže to ľahko viesť k výskytu chorôb alebo nepohodlnému a nepokojnému spánku.

 

Na druhej strane, optimálne vhodný a zvolený ortopedický matrac je schopný zaistiť na ľudské telo trvalý pozitívny a preventívny účinok.

 

Zvoliť si však dokonalý model a tú najlepšiu možnosť nemusí byť v širokej ponuke pre laika jednoduché. Dobre preto urobíte, ak sa buďte pri procese nákupu a výberu riadiť našimi odporúčaniami a dodatočne si pozriete test kvalitných matracov, vďaka ktorému budú zodpovedané všetky vaše dôležité otázky.

 

Aké zdravotné problémy vám hrozia pri používaní zlých matracov?

 

Nielen nedostatok melatonínu, ale aj nesprávne zvolené príslušenstvo pre spánok môže viesť k chronickému nervovému stavu, zníženiu vitality a zrúteniu organizmu. A to sú len psychologické problémy!

 

Okrem toho spánok na nevhodnom matraci môže viesť k mnohým chorobám spojeným s chrbtom a chrbticou. Nepríjemný spánok vedie aj k tomu, že u človeka sa prejavujú príznaky zápalov, medzistavcovej prietrže, osteochondrózy a artrózy.

 

Tieto choroby môžu viesť k vážnym problémom, pretože spôsobujú nepohodlie. A to všetko kvôli spánku na nesprávnej matraci! Ak človek neustále spí v nepohodlnej polohe, môže takýto stav dokonca spôsobovať stagnáciu obehového systému. Mnohí z nás trpia aj depresiami, úzkosťou a stresom.

 

Aké užitočné funkcie majú moderné matrace?

 

Na zabezpečenie pohodlného pobytu v posteli je vhodné zvoliť matrac s anatomickými vlastnosťami, pretože to pozitívne ovplyvní vaše zdravie a pohodu. Môžu za to ich nasledujúce  a vynikajúce vlastnosti:

 

  • Poskytujú optimálnu polohu chrbtice, poskytujú pevnú oporu krku a spodnej časti chrbta a súčasne sa ľahko ohýbajú. Výsledkom je, že osoba, ktorá spí na takomto matraci, sa úplne uvoľní, zaujme optimálny tvar, získa silu a nezobudí sa unavená a s bolesťou chrbta.
  • Niektoré modely majú pamäťový efekt, vďaka čomu majú optimálny tvar, „obaľujú“ telo umiestnené na matraci a poskytujú mu úplnú svalovú relaxáciu a podporu chrbtice. Osoba spávajúca na matraci s pamäťovým efektom bude v optimálnej polohe a jeho chrbtica bude správne podporovaná.
  • Hygiena dnes nie je o nič menej dôležitá vlastnosť ako správne mechanické usporiadanie matracov. Moderný matrac je v takomto prípade nevyhnutne ošetrený antimikrobiálnymi látkami odpudzujúcimi prach, roztoče a rôzne mikroorganizmy.

 

Ak vám to ale nestačí a potrebujete ešte viac informácií o najlepších matracoch s takýmito alebo podobnými vlastnosťami, určite vám veľmi dobre pomôže aj recenzia matracov Dormeo.

 

Čísla a fakty o vplyve matraca na kvalitu nášho spánku

 

Najmä na Západe sa často vykonávajú štúdie zamerané na spánok človeka a faktory ovplyvňujúce jeho kvalitu. V dôsledku jedného z experimentov americkí vedci zistili, že nový matrac s tými najlepšími anatomickými vlastnosťami pomohol 98 % subjektov zbaviť sa chronickej únavy, bolesti chrbta a stresu.

 

Ďalší experiment globálneho charakteru odhalil, že obrovské množstvo ľudí je alergických na roztoče, ktoré sa najčastejšie nachádzajú práve v matracoch! Preto je ich výmena za tie lepšie a novšie s antimikrobiálnymi vlastnosťami určite lepšia.

 

Pri výbere matraca buďte preto opatrní. Iba to vám umožní vybrať si ten najlepší produkt, ktorý vytvorí najpohodlnejšie podmienky na relaxáciu a umožní vám denne získavať silu pre nové úspechy v práci, škole a doma s ostatnými členmi rodiny.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*