Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

V akých situáciách sú užitočné puklice na auto?

Keď sa pre puklice rozšírilo pomenovanie ozdobné kryty kolies, väčšina si ich spájala len s ozdobnou funkciou. Ich využitie a rovnako aj ponuka medzi autodoplnkami je značne široká. Modernizujú sa, aby motoristov zaujali kvalitným materiálov a zároveň garantovali rýchlu, ale bezpečnú montáž. Kedy si ich najviac pochvaľujeme a pred čím dokážu puklice ochrániť auto?

Využijeme puklice celoročne?

Určite áno, no niekedy je už neskoro, resp. možno ich použiť, ale až po odstránení škôd na diskoch či celých pneumatikách. Mylne si ich využitie spájame len s náročným zimným obdobím. Vtedy síce pracujú naplno, no kvalita našich ciest je už dlhodobo ohrozená. V jednom okamihu namontované puklice zdolávajú nánosy štrku, blata či posypovej soli, no drobné drsné nečistoty sa dobre usadia vo výtlkoch na každej zle upravenej ceste. Len si zrátajte koľkokrát za rok prejdete takýmto úsekom a hneď už aj uvažujete o pukliciach na auto?

Minimalizujú riziká pri nárazoch na obrubník a na iné prekážky

Puklice na auto ocenia aj motoristi, ktorí zle parkujú alebo im jednoducho nejde manévrovanie na vyhradených, stiesnených úsekoch. Neraz totiž dochádza k nárazu o obrubník a škody na aute sa znásobujú.

Predstavte si, že ste majiteľom nového modelu Škoda a vaše disky ani po niekoľkých sezónach nechránia jedny z najuniverzálnejších krytov na kolesá. Najnovšie puklice škoda možno použiť bez ohľadu na model a rok výroby.

Lenže vy ste presne na túto možnosť zanevreli a najprv ste sa dívali len na samé špinavé ráfiky a skrutky. Postupne sa na nich objavovali hlbšie ryhy a škrabance, až ste riešili pokrivenie diskov, nehody na nárazníku, na svetlách, výfuku či až okamžitú výmenu pneumatík. Náklady na opravu sa vám vyšplhajú aj do stoviek eur, pričom puklice na auto sú dostupné len za pár desiatok eur. Neváhajte a nasaďte si puklice.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*