Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Vaňa ako konkurent sprchových kútov

Večný boj medzi vaňami a sprchovými kútmi sa ešte neskončil. Zatiaľ, čo jednej strane populácie vyhovuje rýchla sprcha v kúte, iní si nevedia vynachváliť ich dlhé kúpele vo vani. Aké má vaňa výhody? Prečo ju niektorí pokladajú za lepšiu než sprchový kút? To všetko sa dozviete v tomto článku.

Vane majú niekoľko výhod, ktoré by aj vás mohli zaujať. Patria medzi ne:

·       Miesto na relax

Ak máte náročnú prácu, po ktorej sa večer vraciate domov zničený, práve vo vani si môžete oddýchnuť. Horúca voda uvoľňuje stuhnuté svaly a príjemne zahrieva celé telo. Po dlhšom kúpeli sa budete cítiť oddýchnutý a spokojný.

Ak chcete docieliť správnu atmosféru, zapáľte si sviečky, pustite do pozadia hudbu.

·       Rôzne tvary

Zatiaľ čo bude sprchový kút vždy pôsobiť rovnako, vaňu si môžete kúpiť v rôznych tvaroch. Od tých vsadených až po tie voľne stojace vane.

Rovnako, ako nájdete v ponuke rôzne tvary, tak nájdete aj rôzne technické či umelecké vylepšenia. Vaňa sa dá dnes kúpiť aj ako dizajnérsky kúsok.

·       Pre deti

Ak máte malé deti, vaňa by vám v kúpeľni nemala určite chýbať. Kúpanie detí je v nej podstatne jednoduchšie než v sprchovom kúte. Do vane môžete dať ešte menšiu vaničku, a tak mať istotu, že sa v napustenej vode dieťaťu nič nestane. Je to dva v jednom, veľkú vaňu využijete vy a malú vaničku vaše dieťa. Deti určite poteší aj farebná výzdoba v kúpeľni, môžete napríklad zvoliť farebné nálepky na obklad, moderný obraz na stenu alebo krásne kvetiny.

·       Pre správne rozloženie kúpeľne

Vaňa má jednu skvelú výhodu – nemusí stáť v kúte. Ak máte doma kúpeľňu, v ktorej sa málo miesta, vždy si môžete kúpiť menšiu vaňu, ktorú postavíte presne tam, kde potrebujete. Nezabudnite, že aj keď bude vaňa v strede kúpeľne, budete určite potrebovať aj termostatickú batériu.

Ak si neviete vybrať vaňu, neváhajte sa obrátiť na predajcov v predajniach alebo na internetových poradcov na daných stránkach, ktoré predávajú vane. Kúpte si vaňu a relaxujte.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*