Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Vedeli ste, že nosenie kabelky dokáže vplývať aj na vaše zdravie?

kabelka

Módne doplnky, ktoré dennodenne využívame na prenášanie všetkých nevyhnutností. Ak však kabelky nenosíme správne a neberieme ohľad na viacero faktorov, môžu sa čoskoro dostaviť ťažkosti. Viete, ako im môžete ale predísť?

V kabelkách dokážeme nosiť svoj celý život. Základnú výbavu takmer vôbec neobmieňame, ide totiž o predmety našej každodennej potreby. Od peňaženky, kľúčov až po veci súvisiace s hygienou či kozmetickými úpravami. Namiesto toho, aby sme z kabelky nepotrebné veci vyberali, tie v nej ostávajú a pridávajú sa k nim ďalšie predmety. Z módneho doplnku sa často stáva ťažké bremeno a práve to má na svedomí mnoho ťažkostí, ktoré sú najčastejšie sprevádzané bolestivou chrbticou. Môžete sa tomu ale jednoducho vyhnúť, pokiaľ viete, ako správne kabelku nosiť.

Len nevyhnutnosti

Nosíte v kabelke diár, zápisník aj organizér? Napriek tomu takmer väčšinu dní do nich vôbec nič nevpisujete a pokiaľ si už niečo zaznačíte, zväčša ide o kalendár v práci či doma. Najčastejšie však aj tak všetky informácie zaznamenávate najmä do svojho mobilu a všetko spomínané vôbec nepotrebujete. Ak teda viete, že vám tieto predmety v kabelke ležia bez využitia a zbytočne ich neustále len presúvate, nechajte si ich doma alebo v kancelárii a šetrite tým ako vaše ruky, tak aj chrbticu.

Rovnomerné rozloženie síl

Za predpokladu, že musíte presunúť viacero vecí, neprepchávajte si nimi kabelku. Nielenže si výraznejšie zaťažíte iba jednu ruku, ale celkovo tým uškodíte aj samotnej kabelke, ktorá značným preplnením bude len trpieť. Skúste namiesto toho použiť rovno dva módne doplnky s cieľom zamestnať obe ruky súčasne. V prípade, že vás táto ťažoba prekvapí pomerne nečakane po zbalení si práce na doma, celú cestu domov pravidelne tento ťažký náklad medzi rukami striedajte. Toto odporúčanie platí rovnako aj pre cestovné tašky. Práve tie totiž bývajú výrazne preplnené a často nás pri nosení zaťažujú.

Praktický pomocník

Pri väčšej záťaži vám budú nápomocné predovšetkým dámske ruksaky. Rovnomerné rozloženie síl nebude mať na svedomí bolesti chrbtice a okrem toho budete mať voľné aj ruky. V prípade, že si pod ruksakom predstavíte športové spracovanie určené na turistiku či prechádzku do prírody, nemusíte sa obávať. Mestské ruksaky sú totiž vkusným doplnkom s dizajnovým spracovaním. Pamätajte ale, že tento ruksak taktiež nie je bez limitov a jeho optimálna váha by nikdy nemala prekročiť desať percent z tej vašej.

Bolí vás chrbtica a hľadáte príčinu, ktorá túto bolesť spôsobila? Skúste sa pozrieť do vašej kabelky. Pokiaľ sa vám ťažko nosí a je v nej mnoho prebytočností, teraz už viete, že práve toto nesprávne nosenie bolo hlavnou príčinou. Skúste urobiť maximum a vyhnúť sa zbytočnému prenášaniu predmetov a uvidíte, že sa očakávané výsledky dostavia.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*