Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Viete ako si zariadiť byt?

ako zariadit byt

Móda sa mení každú sezónu, našťastie neplatí to ohľadom štýlov bývania. V tomto smere platia totižto úplne iné pravidlá. V dnešnej dobe sa kladie dôraz na útulný a príjemný domov, ktorý môže byť zariadený v rôznych štýloch. Takže v prvom rade sa orientujte podľa seba, podľa toho čo sa vám páči. Dávate prednosť drevu? Chcete mať doma množstvo dečiek a vankúšikov, alebo túžite po modernom minimalistickom zariadení? Nech sa už rozhodnete pre ktorýkoľvek štýl, je pár kusov nábytku, ktoré nájdete v každom jednom štýle.

Nábytok – dajte na praktickosť a funkčnosť.

V závislosti od toho akú miestnosť zariaďujete by ste mali voliť druh nábytku. Detská izba, spálňa či obývačka – pre každú z týchto miestností je charakteristický iný druh nábytku. Jeden kus je ale vhodný do každej miestnostikomody. Hravé s veselými farbami sú ideálne do detských izieb.

V ponuke nájdete aj komody ideálne do obývačiek či spální. Vybrať si môžete z rôznych rozmerov, tvarov a farieb – biele, čierne, sivé a ich rôznymi kombináciami sa hodia k modernému štýlu bývania – minimalistický, alebo priemyselný štýl.

Pokiaľ na vás pôsobia tieto farby stroho vyberte si komodu so vzormi dreva. Pôsobia príjemne a útulne a hodia sa ku klasickému, rustikálnemu alebo vidieckemu štýlu bývania.

Skrine slúžia na odkladanie vecí. Dlho sa na najvyšších priečkach obľúbenosti držali vstavané skrine. Ich veľkou nevýhodou bolo a stále je, že ich nemôžete premiestniť. Veľkého odkladacieho priestoru sa ale nemusíte vzdávať. Robustné skrine vám poskytnú dostatok miesta na vaše oblečenie.

Široké, úzke, dvoj, či troj dverové, rohové, vysoké, nízke, s poličkami, so zásuvkami, alebo bez nich,… variabilita skríň je naozaj veľká. Vybrať si môžete z moderných skríň, ale aj robustných rustikálnych, ktoré vynikajú zdobením a ornamentmi.

Najdôležitejší kus nábytku.

Čo robí ale dom domovom je kuchynský stôl. Pri ňom sa stretáva celá rodina, konajú sa tu rodinné oslavy, preberajú sa tu dôležité témy, neraz sa pri ňom píšu domáce úlohy, alebo sa popíja káva s priateľmi. Kuchynský stôl je jednoducho ten najdôležitejší kus nábytku vo vašej domácnosti. Preto by ste si na jeho výbere mali dať záležať. Pri jeho kúpe sa zamerajte na jeho veľkosť a aj na počet osôb vašej domácnosti. Môžete si vybrať stôl pre 4, 6, alebo 8 ľudí. V ponuke nájdete aj rozkladacie jedálenské stoly, ktoré oceníte ak budete usporadúvať rodinnú oslavu. Po ich rozložení sa za stôl zmestí hneď viac ľudí.

Či sa už rozhodnete pre moderný stôl z kovu, alebo skla, či uprednostníte klasický drevený záleží od vášho vkusu a štýlu zvyšku kuchyne.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*