Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Vyberte si ten správny typ dverí do vašej obývačky

Hoci ide „len“ o dvere, ide o dôležitú súčasť každej miestnosti. Dvere nie sú akýmsi uzáverom, sú aj skvelým estetickým prvkom, najmä v prípade, ak ste si zvolili pekné a kvalitné dvere. Môžu to byť práve dvere, ktoré vaša návšteva uvidí ako prvé. Ak ste si vybrali zaujímavé dvere so zaujímavým motívom, nemusíte báť, že by nepôsobili reprezentatívne.

Ako si ale vybrať tie správne interiérové dvere?

Interiérové dvere sa líšia od tých vchodových najmä typom vybraného dreva a tiež hrúbkou. Interiérové dvere slúžia najmä na oddelenie miestností a zabezpečenie súkromia. Čo je dôležité pri výbere dverí?

  • Farebne zladené s izbou

Ak máte celú obývačku ladenú do bielej či krémovej farby, čierne alebo tmavohnedé dvere budú nepríjemne biť do očí. V tomto prípade je lepšie zvoliť bledé drevo, ktoré bude pekne splývať so stenami. Môžete si vybrať dvere, ktoré majú zakomponované sklenené prvky.

  • Veľkosť nikdy nepodceňujte

Pri kúpe dverí si nezabudnite všimnúť veľkosť. Dvere musia presne sedieť, inak sa vám nebudú dať zatvoriť. Zmerajte si miesto, kde chcete vložiť dvere. Zmerajte dĺžku a šírku. Každé drevo je iné, preto si dajte pozor aj na jeho hrúbku, aby sa vám dvere zmestili na prah.

  • Nebojte sa mať aj viac dverí

Ak máte doma skutočne veľký priestor, ktorý už neviete ako oddeliť, vyskúšajte posuvné dvere, ktoré vašu požiadavku splnia priam fantasticky. Posuvný systém nainštalujete na miesto, ktoré chcete predeliť a zrazu vám vzniknú dve samostatné miestnosti, ktoré ale v prípade, že potrebujete veľkú miestnosť, viete opäť prepojiť.

Pri výbere dverí sa nezabudnite poradiť aj s ostatnými členmi domácnosti, ktorí vám možno poradia lepšie než si myslíte. Hoci dvere nie sú na údržbu náročné, raz za čas ich nezabudnite umyť a poriadne pretrieť.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*