Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Záhrada ako z filmu – ako na to?

Určite ste sa mnohokrát pristihli pritom, ako vo filmoch obdivujete krásne záhrady nachádzajúce sa za domami v príjemnej obytnej štvrti, kde sa susedia chodievajú navštevovať, robia grill párty a užívajú si príjemné letné večery v spoločnosti alebo ako pijú rannú kávu s výhľadom na ich malý kúsok raja. Čo robí tieto filmové záhrady takými zaujímavými a ako si vylepšiť tú vlastnú?

Trávnik ako pevný základ

Záhradu robí záhradou v prvom rade trávnik. Nemusí to byť ten najdrahší, čo v záhradkárske nájdete. Dôležité je starať sa oňho. Mať vykosený trávnik je vizitkou starostlivého pána domu. Vysoká tráva či rozrytá pôda nepôsobia esteticky, ale skôr zanedbane.

Okrasné rastliny, kvetiny, dreviny

Punc útulnosti a jemnosti záhrade dodávajú aj ovocné stromy, okrasné dreviny či záhon kvetov. Ak je vaša záhrada väčšia, môžete si dovoliť väčšie stromy či viac kvetín. V prípade menších záhrad voľte nízkokmenné ovocné stromy či drobnejšie ihličnany. Ak sa v kvetoch a drevinách veľmi nevyznáte, neváhajte sa poradiť s odborníkmi k záhradkárstve, či najať si záhradného dizajnéra.

Jazierko

Nádych života v záhrade dodáva záhradné jazierko, okolo ktorého môžete vysadiť kvety a dotvoriť zátišie rôznymi dekoračnými prvkami. Mať jazierko však nie je všetko. Treba sa starať o rybky a taktiež o kvalitu vody. Základ je kvalitná chémia do jazierka. Na internete nájdete mnoho návodov, ako sa o záhradné jazierko patrične starať.

Altánok

Na príjemné posedenia s rodinou či priateľmi počas dlhých letných večerov sa na záhradu dokonale hodí altánok. Mnoho majiteľov si dá spraviť aj krb, kde potom grilujú mäsko. Štýlové koše na drevo sú nielen dekoratívnym prvkom, ale majú aj patričné využitie.

Mať krásnu záhradu ako z filmu nemusí byť nedosiahnuteľné. Stačí len vedieť vybrať správne prvky a vhodne ich osadiť do záhrady. A samozrejme, nezabúdať na pravidelnú starostlivosť.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*