Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Urobte si deň krajší vďaka novému záhradnému nábytku!

záhradný nábytok

Jar sa nám už naplno rozbehla a s ňou aj slnečné, čoraz teplejšie dni. Dni sa nám predlžujú a my si môžeme vychutnať slniečko o čosi dlhšie. Väčšina ľudí síce chodí do práce, ale mnohí sa už nevedia dočkať príchodu domov, ako si vyložia nohy a vypijú si kávičku alebo prečítajú svoj obľúbený mesačník. Keďže počasie nám v týchto dňoch praje, každý, kto má možnosť, trávi chvíle vonku.

Tí šťastnejší majú dom so záhradou, kde môžu plnými dúškami nasávať slnečné lúče a čerstvý vzduch. Mnoho ľudí žijúcich v panelákoch má svoje letné záhradky niekde za mestom, v chatovej oblasti alebo na dedine, kde radi trávia víkendy a voľný čas. A niekto je šťastný, že vlastní aspoň byť s balkónom, na ktorom si okrem vyvesenia bielizne môže v pekné dni aj posedieť.

Zlatá stredná cesta
Záhradný dvojdielny ratanový set HODOR

 • Ratanový set HODOR.
 • Konferenčný stolík + sedačka s vankúšmi
 • Konštrukcia  z ratanu

 

 

button

Voľba pre náročných
Záhradný 7-dielny ratanový set MODESTO

 • 7-dielny set
 • 2 rohové diely sedačky
 • 4 ďalšie diely sedačky + stolík
 • Tvrdené sklo, hrúbka skla 5 mm
 • Poťahy sú vodeodolné a snímateľné

button

A keď sme už pri tom sedení, ako vyzerá vaša záhrada? Aj vy tam máte stoličky z minulého storočia či rozpadajúci sa stôl? Čo tak sa trošku inšpirovať a zariadiť si záhradu ako z časopisu?

Základom sú záhradné stoličky a stôl

Azda najnutnejším vybavením každej záhrady sú stôl a stoličky. Na výber je obrovské množstvo štýlov, farieb, veľkostí, materiálov. Výber je na vás. No mohli by ste zvážiť, čo sa do tej vašej záhradky hodí najviac. Človek by mal v prvom rade vedieť, koľko je ochotný do zariadenia záhrady investovať. Pochopiteľne, ak patríte medzi večne vyťažených ľudí, ktorí na svoju chatu idú párkrát za leto, môžete zvoliť lacnejšie materiály. Ak však plánujete kupovať záhradný nábytok na záhradu pri dome, kde trávite každý deň, určite investujte do niečo kvalitnejšieho, čo vám vydrží niekoľko rokov.

Trvácny záhradný nábytok z ratanu sa oplatí

Záhradné sedacie súpravy z ratanu sa tešia veľkej obľube v mnohých baroch a na terasách reštaurácii. Nábytok z ratanu totiž pôsobí exoticky, vkusne a navyše je manipulácia s ním jednoduchá, pretože je veľmi ľahký. Je to jeden z materiálov, ktorý sa dokonale hodí aj na terasy či záhrady rodinných domov. Ratanový nábytok je vyrobený z prútia paliem, preto má nádych exotiky. Keďže palmové prúty sú sčasti duté, samotný nábytok je tak veľmi ľahký a poľahky ho zvládnu preniesť aj väčšie deti. Jeho ďalšou výhodou je aj jeho údržba a využitie tak v interiéri, ako aj v exteriéri. Ratan zvláda vysoké teplotu aj vlhkosť, preto je ideálne na letné posedenia. Na výber je nábytok z prírodného aj umelého ratanu. Umelý ratan je zmes organického ratanu s hliník, ktorý je veľmi ľahký. Tento nábytok je ešte menej náročnejší na údržbu a lacnejší ako prírodný ratan.

Záhradný domček na náradie či pre deti

Drevené či plechové záhradné domčeky sa už tiež nejaký ten piatok objavujú v slovenských záhradách. Domáci majstri nedajú na záhradný domček pre náradie dopustiť. Najmä v chatových oblastiach, kde nie je možné všetko náradie držať vnútri, je záhradný domček takmer nevyhnutnosťou. Môžete si doň odložiť motyku, lopaty, hrable, škatule s náradím či napríklad záhradný nábytok a ušetriť ho tak pred vplyvmi počasia či zlodejmi. Rodiny s deťmi zas ocenia záhradné domčeky pre deti, v ktorých deti strávia s radosťou väčšinu času a vy sa tam môžete nerušene venovať práci v záhradke či posedeniu s priateľmi.

Oživte svoju záhradu kvalitnými produktmi od overených predajcov

Kávový stolček Laon button
Posteľ Technoratan Le Mans button

ZÁHRADNÝ NÁBYTOK GOMERA

 

button

ZÁVESNÉ HOJDACIE KRESLO CUBAN

button
Kozel v životnej veľkosti button
Teakový stolík s čajovým morom UMI button

Po drine zaslúžený oddych na záhradnej hojdačke alebo  lehátku

Kto sníval aspoň raz v živote o tom, ako si bude vychutnávať príjemný letný vánok ležiac v záhradnom hojdacom kresle, ruku hore. Prečo si nesplniť jeden z detských snov? Príležitostí na oddych nie je vždy toľko, koľko by si človek prial. Preto, ak ho už má, mal by si ho naplno vychutnať v príjemnom prostredí, v príjemnej spoločnosti alebo hoc aj osamote na hojdačke v záhrade. Záhradné hojdačky sa tešia obľube v každej vekovej kategórii. Od malých detí až po seniorov, každý si rád posedí v tieni niekde pri strome, jemne sa pohojdáva a len tak nerušene sleduje okolie.

Záhradné ležadlo, alebo “lehátko” je výborným kusom nábytku najmä pre tých, ktorí radi svoju pokožku vystavujú účinkom slnečného žiarenia. Nie je to nevyhnutne doplnok len k bazénu. Ak bazén nevlastníte, stačí si do lavóra studenej vody namáčať nohy pre osvieženie, natrieť sa opaľovacím krémom, nasadiť slnečné okuliare a nechať sa hladiť letným slniečkom.

Ležadlo vám môže padnúť vhod aj po náročnej práci v záhradke, či už je to sadenie alebo vytrhávanie buriny. Sadnúť si na stoličku je úžasné, ale vyložiť si nohy je ešte úžasnejšie. Navyše, ak umiestnite záhradné ležadlo do tieňa, môžete si počas horúcich dní aj pohodlne pospať. Čo viac si priať, ako dať si šlofíka na čerstvom vzduchu.

Letný večer pri záhradnom krbe

K letu neodmysliteľne patria aj grilovačky s rodinou a priateľmi. Víkendové popoludnia často patria navštevovaniu blízkych a rodinným oslavám. A čo by to boli za oslavy a stretnutia bez jedla? Každý sa snaží, ako dobrý hostiteľ, pohostiť svojich hostí najlepšími dobrotami. A väčšina jednoznačne nepohrdne šťavnatým steakom, grilovanou zeleninou či chrumkavou slaninkou. A tieto dobroty veru vo vašej rúre tak chutne nepripravíte.

Ak premýšľate, ako vylepšiť svoju záhradu a nevlastníte ešte záhradný krb, neváhajte ani minútku. V prípade, že máte záhradu hneď za domom, výbornou možnosťou je murovaný stacionárny krb. Ak vlastníte iba záhradu s altánkom niekde za mestom, alternatívou pre vás môžu byť aj prenosné záhradné krby či gril. Výhodou murované krbu je jeho dlhá životnosť. Poctivo postavený krb vydrží aj viac ako 30 rokov, a to teda nie je málo, keď vezmeme do úvahy, koľko dnes vydržia bežné spotrebiče. Výhodou pevného krbu v porovnaní s grilom je komín, ktorý odvádza dym tvorený pri grilovaní a vy si môžete vychutnať stolovanie s hosťami bez zadymeného okolia a oblečenia.

Najideálnejším spojením je murovaný gril s altánkom, kde môžete grilovať aj v prípade náhlej zmeny počasia a vaše chvíle oddychu vám nič neprekazí. Samozrejme, ani prenosný gril nezatracujeme. Ten si nájde vždy svoje miesto v prípadoch, kedy nie je možné postaviť murovaný záhradný krb. Prenosný gril si navyše môžete vziať napríklad aj na letnú dovolenku pri mori a ugrilovať si na ňom čerstvé ryby z miestneho trhu.

Keď už spomíname altánok a rodinné grilovačky, šikovnou náhradou vyššie spomínaného záhradného nábytku môžu byť aj záhradné lavice. Sú skladné, nezaberú pri stole toľko miesta ako stoličky a zmestí sa na ne dostatok ľudí. Stačia vám dve dlhé lavice a k stolu vám tak vojde aj desať či dvanásť ľudí. Ak teda patríte k typom ľudí, ktorí radi a často majú v lete na záhrade hostí, lavice sú pre vás to pravé.

Výpredaj záhradného nábytku – kde nakúpiť za dobré ceny?

Že zariadiť si záhradu nábytkom je veľmi nákladné? Omyl! Nemusíte nevyhnutne kupovať iba nový nábytok z predajne. Skúste si nájsť čas a navštívte internetové bazáre, informujte sa o ponukách nábytku z druhej ruky na sociálnych sieťach, prípadne ak viete o výpredajoch vo vašom okolí, tak sa tam zájdite pozrieť. Často objavíte kvalitné kusy nábytku za zlomok ceny. Niekto chce modernejší nábytok, tak svoj niekdajší, dobre zachovaný, predáva alebo bary či reštaurácie prechádzajú rekonštrukciou a ponúkajú na predaj svoj nábytok. Niekto ďalší sa zase chce zbaviť záhradnej hojdačky, ktorú nepoužíva alebo vdova po manželovi predáva domček na náradie. Svetu vládne konzum. Preto ho môžeme zmierniť napríklad aj tým, že si kúpime niektoré veci aj z druhej ruky a neskončia tak na smetisku.

Veríme, že sme Vás týmito tipmi inšpirovali a Vy sa už neviete dočkať, kedy sa pustíte do zveľaďovania svojho malého kráľovstva oddychu.

  Vložte komentár

  Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*