Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Zariaďte si kuchyňu podľa vašich predstáv

zariadenie kuchyne

Zariaďovanie kuchyne patrí takmer výsostne do právomocí žien. Predsa len, ony sú tie, ktoré tam trávia tretinu svojho života. Ženy sú klasifikované ako tvory nerozhodné, to však neplatí v prípade predstavy o dokonalej kuchyni. Tam má každá gazdinka jasno. Ponúkneme vám ale pár tipov, ako si ušetriť nepríjemnosti a na čo treba myslieť ešte na začiatku.

Prvým a najdôležitejším bodom je rozpočet. Musíte vopred vedieť, koľko ste ochotní investovať. Zariaďovanie alebo prerábanie kuchyne nie je lacná záležitosť. Oplatí sa však investovať do overených značiek a kvalitných materiálov. A to nielen čo sa spotrebičov týka, ale aj ostatných komponentov. Investujte do odolných batérií, drezu, prepracovanej linky…

Svoje predstavy prispôsobte pôdorysu kuchyne. Ak bývate v paneláku, asi ťažko budete mať krásnu veľkú kuchyňu s ostrovčekom, dlhým jedálenským stolom a množstvom úložných priestorov. Treba mať realistické predstavy. Ak si neviete rady, zožeňte si na to bytových dizajnérov a architektov, ktorí dokážu aj z malého priestoru vykúzliť doslova zázraky.

Nebojte sa hľadať inšpirácie na internete, v predajniach, časopisoch či vo filmoch. To podporí vašu kreativitu a vy si budete vedieť lepšie navrhnúť vlastný štýl, v ktorom chcete kuchyňu mať. Nezabúdajte na detaily, lebo práve vďaka ním môžete do miestnosti preniesť svoj vkus. Vyberte obrazy do kuchyne, nástenné hodiny alebo hand made doplnky.

Kuchyňu zariaďujte aj podľa toho, koľko času v nej trávite. Ak ste viacčlenná rodina, ktorá každé ráno spolu raňajkuje a spoločné večery sú na dennom poriadku, potrebujete viac úložného priestoru či napríklad väčšiu pracovnú dosku a pevnejšie materiály. Ak ste muž, ktorý býva sám a v kuchyni trávi minimum času, nepotrebujete mať celú miestnosť vyplnenú skrinkami a poličkami. Vždy uvažujte rozumne a myslite pár rokov vpred. Kuchyňu totiž nezariaďujete každý rok.

Pri zariaďovaní myslite aj na doplnky. K jedálenskému stolu patria pohodlné jedálenské stoličky, na stôl pestrý alebo minimalistický obrus a hneď má kuchyňa iné čaro. A neriaďte sa za každú cenu trendmi, tie sa rýchlo menia. Nadčasovosť sa vypláca. Kuchyňu predsa nezariaďujete každý rok

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*