Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Zariaďte si kuchyňu snov

Kuchyňa je útočiskom, teritóriom či čarovným miestom pre nejednu domácu gazdinku. Každá žena (a čoraz viac mužov), ktorá má pozitívny vzťah k vareniu či pečeniu chce tento čas tráviť vo svojej vlastnej oáze. Realita ale často nespĺňa predstavy. Vaša kuchyňa má už dve či viac dekád za sebou a od módnych trendov a nadčasovosti má ďaleko asi ako mandľové mlieko od kvalitného rumu, alebo ste sa nasťahovali do zariadeného bytu a kuchyňa nevyhovuje vašim požiadavkám a predstavám. Ak teda plánujete renováciu kuchyne, prinášame vám nejaké užitočné rady a tipy, ktoré vám pomôžu pri výbere a zariaďovaní.

Kuchynská linka

Bezpochyby najdôležitejším prvkom každej kuchyne sú kuchynské linky. Tie sú rôznych veľkostí, tvarov, materiálov a farieb. Ak disponujete veľkým priestorom, určite nebude problém nájsť linku podľa vašich predstáv v kamenných obchodoch či na internete. No aj máte naozaj malé priestory, to sa týka hlavne menších bytov, alebo chcete staviť na istotu, aby vaša kuchyňa vyzerala ako moderné luxusné kuchyne z časopisov, stavte na kuchynské linky na mieru. So šikovným stolárom a dizajnérom viete vybrať materiál a farby hodiace sa do interiéru. No najväčšou výhodou liniek na mieru sú maximálne využité úložné priestory v podobe napríklad rohových skriniek či zásuviek či vstavané spotrebiče. Počiatočná investícia je o trochu vyššia ako u bežných liniek, ale pocit dokonalej spokojnosti je na nezaplatenie.

Stôl a stoličky

Tu vždy zvážte najmä rozmery. Uznajte, že mohutný rodinný dubový stôl s veľkými stoličkami, o akých ste snívali celé detstvo síce vyzerá pekne, ale vy vo vašej malej kuchyni neviete urobiť ani jeden krok. Snažte sa zladiť štýl sedenia s linkou. Nech je to oku lahodiace a príjemné miesto na spoločné stolovanie.

Záclony či rolety

Záclony a závesy budú asi vždy v móde a ku kuchyni jednoznačne patria. No v prípade, že v kuchyne trávite viac ako len pár minút denne, moderné vonkajšie rolety vám zabezpečia lepší komfort v podobe ochrany proti prehrievaniu a ochladzovaniu interiéru. Navyše sú estetické a zabezpečujú aj čiastočnú ochranu proti vlámaniu.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*