Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Závesné kreslá vylepšia vaše záhradné posedenie

Pekné, teplé a slnečné počasie nás čoraz viac láka tráviť čas na čerstvom vzduchu. V posledných rokoch sa v interiéroch, ale aj v exteriéroch čoraz viac objavujú závesné kreslá, ktoré ľahko premenia vašu záhradu alebo terasu na oázu pohodlia. Veď čo padne po náročnom dni lepšie, ako leňošiť v pohodlnom kresle a kochať sa pohľadom na upravenú záhradu?

Aké parametre by malo spĺňať závesné kreslo na záhradu?

Závesných kresiel je na trhu mnoho. Zorientovať sa v tom, aké bude najlepšie vyhovovať vašim potrebám, preto nemusí byť jednoduché. Vyberať treba preto najmä podľa účelu. Ak hľadáte závesné kreslo vhodné do exteriéru, v prvom rade si musíte všímať materiál, z ktorého je vyrobené. Aby kreslo vydržalo čo najdlhšie, musí byť schopné odolávať slnku, vetru, dažďu a vlhkosti.

Je veľmi praktické, ak závesné kreslá určené do exteriéru majú možnosť inštalácie moskytiéry, aby vašu pohodu nerušil otravný hmyz. Hodí sa aj nejaká ochrana pred slnkom, napríklad slnečná clona, ak kreslo nie je umiestnené v príjemnom tieni.

Ďalej je potrebné zvážiť, koľko osôb ho bude využívať. Vyberať si môžete z kresiel pre jednu osobu alebo pre dve osoby. Uprednostnite modely s dostatočnou nosnosťou a stabilitou, aby váš relax nebol ničím ohrozený.

Náš tip: Neviete, kde kúpiť kvalitné závesné kreslo za dobrú cenu? Poobzerajte sa na https://hop-sport.sk/zavesne-kresla/ a vyberte si svojho favorita.

Zaostrené na dizajn a maximálne pohodlie

Estetická stránka hrá pri výbere ideálneho závesného kresla na záhradu alebo na terasu takisto svoju rolu. V súčasnosti máte k dispozícii množstvo moderných prevedení v rôznych farbách a s rozmanitými výpletmi, takže nie je problém zakomponovať závesné kreslo do akéhokoľvek prostredia. Je len na vás, či sa rozhodnete závesné kreslo farebne zladiť k ostatnému záhradnému nábytku, alebo z neho spravíte kúsok, ktorý bude vynikať.

Populárnou dizajnovou voľbou sú takzvané vajíčka so zaoblenou vypletanou konštrukciou, ktorá doslova nabáda schúliť sa do neho a pohojdávať sa. Vyzerajú výborne, efektné sú nielen v univerzálnej čiernej, ale aj v ostatných farebných prevedeniach. Počas chladnejších večerov sa okrem zavŕtania sa do mäkkých vankúšov môžete zabaliť do teplej deky.

Zapáčil sa vám boho štýl? Určite vás osloví pletené kreslo s ozdobnými strapcami, ktoré si môžete zavesiť napríklad na terasu pomocou háčikov alebo karabín. Okrem originálneho vzhľadu je často ich výhodou aj dostupná cena a obľúbia si ich nielen dospelí, ale aj deti.

Starostlivosť o záhradné kreslá

Aby vám kreslo dlho vydržalo ako nové, je potrebné sa mu občas trochu povenovať. Čo všetko bude od vás vyžadovať, závisí v prvom rade od materiálu, z akého je vyrobené.

Drevo je vhodné pravidelne natierať ochranným náterom. Kovová konštrukcia si vyžaduje občasné ošetrenie náterom proti korózii, pretože najmä v miestach spojov a zvarov je potrebné obnoviť ochrannú vrstvu. Najmenej náročné sú závesné kreslá z umelého ratanu. Tým stačí klasické utieranie prachu, prípadné osušenie, ak zmoknú, a pranie textilných podsedákov.

 

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*