Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Čo je virtuálne sídlo a kto ho využíva?

Rovnako ako je potrebné, aby fyzické osoby mali trvalé miesto pobytu, je dôležité, aby podnikatelia a firmy mali svoje sídlo zapísané v živnostenskom či obchodnom registri. Pravdou však je, že nie každý fyzickú kanceláriu skutočne využije a preto existujú virtuálne sídla či virtuálne kancelárie, ktoré predstavujú pre podnikateľov výhodnú alternatívu.

Princíp fungovania virtuálnych sídiel je jednoduchý. Nájomca si prenajíma adresu, ktorú však fyzicky nevyužíva. Podľa ponuky poskytovateľa poctivého virtuálneho sídla potom firma s prenájmom získava aj ďalšie služby, ako napríklad možnosť prijímania a ukladania doručenej korešpondencie a ostatných poštových zásielok, prípadne ďalšie benefity.

Virtuálne sídlo využívajú tak malí živnostníci, ako aj veľké firmy. Taktiež ide o vhodnú alternatívu pre študentov, ktorí začínajú s podnikaním, pričom bývajú u rodičov alebo na internáte. Ide o absolútne legálne riešenie. S virtuálnymi sídlami sa však spája určitá negatívna domnienka, ktorá sa opiera o neserióznosti ich používateľov. To je však dôsledkom neserióznych poskytovateľov, ako aj nepochopenia toho, čo virtuálne sídlo je a aký je jeho hlavný účel.

Virtuálne sídlo má svoje výhody

Poctivé virtuálne sídlo vám nielen ušetrí nemalé prostriedky, ale aj čas. Dobrá adresa virtuálneho sídla v Bratislave pomôže zvýšiť prestíž vašej firmy, čo je príjemný bonus. Pozor však na neserióznych poskytovateľov virtuálnych sídiel. Títo poskytovatelia často lákajú nájomcov na zdanlivo nízke ceny, no háčik môže byť v skrytých poplatkoch alebo v dobe viazanosti.

Preto odporúčame každému záujemcovi o virtuálne sídlo, aby si najprv „preklepol“ jeho poskytovateľa, prípadne spokojnosť a povesť ú iných nájomcov. Môžete sa tak vyhnúť nepríjemným komplikáciám. Zmluvu s poskytovateľom je vhodné podrobne naštudovať a v ideálno prípade sa poradiť s právnikom.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*