Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Čo nesmie chýbať v kancelárii pre dosiahnutie maximálnej produktivity?

V dnešnej dobe sa bez kancelárie nezaobídu ani tie najmenšie firmy či živnostníci. Práca za počítačom ako aj administratívne úkony sú v súčasnosti neodmysliteľnou súčasťou každého odvetvia. Oddeliť pracovné prostredie od domácnosti je dôležité pre maximalizáciu pracovnej produktivity. To je dôvodom, prečo sa pre kanceláriu často rozhodnú aj ľudia, ktorý môžu svoju prácu vykonávať z pohodlia domova, avšak dosiahnuť v tomto prostredí rovnaké výsledky nie je pre každého jednoduché.

Domáce prostredie si spájame s návykmi ako oddych s blízkymi, sledovanie televízie, varenie a podobné domáce činnosti, ktorým sa venujeme po splnení pracovných povinností. Domácu kanceláriu určite neodporúčame umiestniť do obývačky, ani nej spoločnej miestnosti.

Existuje naozaj množstvo faktorov, ktoré nás v domácom prostredí môžu rozptyľovať pri snahe pracovať. Preto je pre väčšinu ľudí lepšie mať miesto – kanceláriu, kde je jedinou prioritou a focusom práca. Teraz však nemáme na mysli využívanie virtuálnej kancelárie, ale skutočné fyzické miesto na vykonávanie pracovných aktivít. Čo všetko by sa malo v kancelárií nachádzať pre dosiahnutie správnej pracovnej atmosféry?

Doprajte si komfort, no nenechajte sa rozptýliť

V kancelárii sa chcete cítiť pohodlne a komfortne. Pre väčšinu ľudí je priorita práca za počítačom, teda dlhé hodiny strávené v sede. Investícia do pohodlného kancelárskeho kresla je preto namieste. Vyhnete sa bolesti chrbta, čo je výhodné tak z krátkodobého hľadiska, keďže vydržíte pracovať dlhšie, ako aj z hľadiska dlhodobého – udržíte si správne držania tela.

Kancelárske kreslo sa automaticky spája s kancelárskym stolom, ktorého výška a rozloženie by malo byť prispôsobená vašim potrebám. Pre udržanie poriadku je výhodnejšie pozerať sa na vybavenie kancelárie z minimalistického pohľadu a neobklopovať sa vecami, ktoré nie sú potrebné na prácu a predstavujú len hrozbu rozptýlenia. Avšak človek potrebuje pri práci aj prestávky a oddych. Ten vám môže poskytnúť napríklad malý gauč, na ktorom si v prípade potreby doprajete čas oddychu.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*