Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Lustre do kuchyne je vhodné doplniť osvetlením kuchynskej linky

luster do kuchyne

Chystáte sa oživiť a presvetliť Vašu kuchyňu novým stropným svietidlom? Potom ste na správnej adrese. V tomto článku Vám poradíme, ako vybrať vhodný luster a svietidlá do kuchyne. Tiež spomenieme spôsoby, ako efektívne osvetliť kuchynskú linku. Nechcete predsa pri hodinách strávených varením ničiť svoj zrak nedostatkom svetla.

Kuchynské svietidlá nie sú len dekoráciou

Hneď na začiatok je potrebné vyzdvihnúť dôležitosť správneho kuchynského osvetlenia. Sami dobre viete, že kuchyňa je miestom, kde či už vy, alebo iní členovia Vašej rodiny trávia dlhé hodiny. Varenie, pečenie, umývanie riadu a ďalšie činnosti – na to všetko kuchyňu využívame.

luster do kuchyne

Preto je nesmierne dôležité nepodceniť presvetlenie tejto miestnosti. Často krát čítate rôzne recepty, postupy a informačné štítky na potravinách. Nehovoriac o tom, že kuchyne sú často slabo presvetlené prirodzeným svetlom.

Spoliehať sa na to, že kompletné osvetlenie miestnosti vyrieši jedno centrálne svietidlo – teda kuchynský luster, je omyl. Takto to môže fungovať v obývačke. Ak chceme dostatočne presvetliť kuchyňu, potrebujeme kombináciu kuchynského lustra a samostatného osvetlenia kuchynskej linky.

Náš tip: Nakupujte výhodne zo špecializovaných a overených e-shopov!

button
button
  button
button

Luster vnesie síce svetlo do celej miestnosti, no priestor kuchynskej linky, na ktorom v kuchyni najčastejšie pracujeme a kam smerujú naše oči, dostatočne nepresvetlí. Veľkosť a rozloha kuchyne pri potrebe samostatného osvetlenia kuchynskej linky nehrá žiadnu rolu. Potrebné je tak v malej, ako rozlohou väčšej kuchyni.

Osvetlenie kuchynskej linky – ako na to?

Ako sme si už spomenuli, na osvetlenie kuchynskej linky sú potrebné samostatné svietidlá. Môžete si vybrať z viacerých alternatív. Jednou z nich je osvetlenie linky umiestnené priamo na stene – teda závesná lampa do kuchyne.

luster do kuchyne

Ďalšou veľmi obľúbenou možnosťou sú bodové kuchynské svietidlá uchytené priamo do kuchynskej linky. Tieto svetlá Vám pri správnom rozložení skvelo presvetlia celú plochu kuchynskej linky. Taktiež ide o dizajnovo estetické riešenie, ktoré kuchyni dodá svetlo i štýl.

LED osvetlenie kuchynskej linky je čoraz obľúbenejšie.

Svietidlá LED sa tešia vo všeobecnosti čoraz väčšej popularite. To platí aj v kuchyni a najmä pre osvetlenie kuchynskej linky. Dôvodom je jasné biele svetlo, ktoré LED žiarovky produkujú. Toto svetlo je šetrné a prirodzené pre naše oči.

luster do kuchyne

Ďalšími výhodami, ktoré so sebou prinášajú LED svietidlá sú úspora energie, dlhšia doba životnosti a štýlové prevedenie. Určite odporúčame pri výbere kuchynského osvetlenia zvážiť túto alternatívu. Či už vo forme bodových LED svetiel alebo komplexných LED pásikov, ktoré rovnomerne osvetlia veľkú plochu kuchynskej linky.

Náš tip na podlinkové svietidlo:

LED Podlinkové svietidlo so senzorom SLIMSHAPE 

 

button

Čo sa týka výkonnosti, na osvetlenie kuchynskej linky odporúčame svietidlá s minimálnym výkonom 10 wattov na jeden meter. Pre centrálne svietidlo – luster, odporúčame výkon minimálne 20 wattov / meter. Pri väčších miestnostiach ešte viac.

Náš tip na LED kuchynský luster:

LED závesné svietidlo LEMOS 

 

button

Osvetlenie kuchynských skriniek a šuplíkov

Ak chcete skutočne presvetliť každý kuchynský kút, poobzerajte sa aj po osvetlení do šuplíkov a skriniek. Použiť na to môžete úsporné LED pásiky, ktoré sú relatívne lacné, úsporné a tiež trvácne.

Dostatočné presvetlenie šuplíkov Vám uľahčí hľadanie správnej varešky a biele svetlo LED pásikov dodá elegantný nádych. Ide síce o detail, no tie ako dobre vieme, tvoria celok.

Náš tip: Presvetlite kuchynské skrinky LED pásikom!

  • originálne UV LED diódy
  • oproti klasickým svietidlám veľmi úsporné
  • návod na inštaláciu nájdete TU

Inštalácia týchto LED pásikov je jednoduchá a šikovný domáci kutil si s tým hravo poradí. V prípade, že ste sa s podobnou inštaláciou ešte nestretli, pozrite si tento podrobný návod, ktorý Vám určite pomôže.

Zhrnutie – kuchynské svietidlá a lustre

Kuchynské svietidlá sú nesporne dôležitým elementom miestnosti, nie len po dizajnovej, ale aj po funkčnej stránke. Za správne osvetlenie miestnosti sa Vám poďakujú Vaše oči ale aj chuťové bunky. Jedlo pripravené v príjemnom presvetlenom prostredí predsa musí chutiť lepšie.

Náš tip: Nakupujte z pohodlia domova! Doprajte si zaslúženú kvalitu za výhodné ceny v overených eshopoch svetsvietidiel.sk, electronic-star.sk, najlampy.sk, a 123led.sk.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*