Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Svietidlá do obývačky – visiaci luster alebo bodové svetlá?

Obývačka je pre väčšinu z nás miestnosťou, kde trávime čas s našimi blízkymi, či už sledovaním televízie alebo posedením pri pohári vína. Či už ide o rodinu alebo priateľov, ukázať sa chceme v dobrom svetle a táto miestnosť teda plní aj reprezentatívnu funkciu.

Práve preto sa snažíme, aby pôsobila príjemné a štýlovo. Na to je však potrebné dať miestnosti svoju „tvár“. Jednotlivé prvky, či už ide o nábytok, techniku alebo doplnky, by sa mali navzájom dopĺňať a niesť v určitom štýle.

Medzi tieto prvky určite patrí aj stropné svietidlo alebo luster do obývačky. Ten by sme nemali vnímať len ako zdroj svetla, ale aj ako dôležitý prvok miestnosti. Dalo by sa povedať, že pri visiacich lustroch ide o doplnok alebo až kus nábytku.

Mal by teda zapadnúť do celkového konceptu a štýlu, do ktorého miestnosť dotvárate.

Moderné svietidlá do obývačky

Doba veľkých visiacich lustrov, na ktoré si vyšší členovia rodiny pravidelne po odretí hlavy zanadávali, sú už za nami. Pri moderných svietidlách často prevláda minimalistický štýl, no nájdeme aj kopec extravagantnejších kúskov.

Obľúbenou alternatívnou sú taktiež bodové svietidlá. Miestnosť rovnomerne presvetlia a atmosféru miestnosti len jemne dotvárajú. V tomto prípade nejde o výrazný prvok, skôr minimalistické, no štýlové riešenie.

Bodové svietidlá sú tiež pomerne lacné, preto sú správnou voľbou v prípade, že chcete ušetriť a postačíte si aj s jednoduchším riešením. Použiť môžete LED žiarovky, no treba dať pozor, aby ich jasné svetlo miestnosť zbytočne nepresvetlilo.

Najlepšie moderné lustre

Nástenné svietidlá zvýraznia obrazy či stenu

Veľa z nás ma v obývačke po stenách rôzne obrazy, rodinné fotografie či tapety. Práve tieto sa dajú veľmi štýlovo zvýrazniť pomocou nástenných svietidiel. Toto je priestor pre kreatívnych jedincov. Skúste viac obrazov, rôzne rozloženia a usporiadania – realizujte sa!

Náš tip: Nakupujte výhodne zo špecializovaných a overených e-shopov!

button
button
  button
button

Nástenné svietidlá urobia zvyšok. Pri večernej návšteve potom nemusíte celú obývačku osvetliť lustrom, ale zažnete len nástenné svietidlá. Tie v kombinácii s obrazmi či fotografiami vytvoria jedinečnú atmosféru.

Obchody ponúkajú široký výber nástenných svietidiel. Rôzne dizajny, veľkosti, materiály. Určite si vyberiete.

Rustikálne svietidlo a rustikálny štýl stále populárne a in

Sto ľudí, sto chutí. To platí aj pri štýle obývačky. Nie všetkým sa páči moderný štýl. Stále sa nájde mnoho ľudí ,ktorí preferujú staršie pôsobiaci rustikálny štýl. Ak tiež paríte do tejto skupiny, rustikálne svietidlo je správna voľba.

Rustikálne svietidlá sa vyznačujú väčšími rozmermi. Vytvárajú atmosféru rokov minulých a často pôsobia honosne a veľkolepo. Ide prevažne o visiace lustre. Nadšenci tohto štýlu hľadajú podobné svietidlá v rôznych bazároch alebo antikvariátoch.

To však nie je nutné, nakoľko rustikálne svietidlá nájdete aj v bežných obchodoch so svietidlami. Nové, no s vintage nádychom. Môžete sa tak spoľahnúť na funkčnosť a minimálne dvojročnú záručnú dobu.

Najlepšie rustikálne lustre

Svietidlá do obývačky – zhrnutie

Na koniec si zhrnieme zopár základných tipov, ktorými je vhodné sa riadiť pri výbere nového nástenného svietidla alebo lustra do obývačky:

  • Luster by mal zapadať do celkového štýlu obývačky
  • Veľké visiace lustre sa do modernej obývačky nehodia
  • V prípade, že preferujete rustikálny štýl miestnosti, môže byť aj ten správnou voľbou
  • Buďte kreatívny a použite nástenné svietidlá na dotvorenie atmosféry
  • LED svietidlá sú možnosť, no pozor na prílišné presvetlenie miestnosti
  • Bodové svietidlá sú správnou voľbou pre minimalistický štýl

Veríme, že naše tipy a postrehy budú užitočným pomocníkom a pomôžu vám vybrať ten správny luster do obývačky.

Náš tip: Nakupujte z pohodlia domova! Doprajte si zaslúženú kvalitu za výhodné ceny v overených eshopoch svetsvietidiel.sk, electronic-star.sk, najlampy.sk, a 123led.sk.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*