Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Moto doplnky – všetko, čo k jazde na motorke potrebujete!

moto doplnky

Moto doplnky zohrávajú dôležitú úlohu pri cestovaní. Jazda na motorke prináša radosť, adrenalín, pocit voľnosti. Netreba však pri tom zabúdať na vlastnú bezpečnosť.Tá musí byť vždy na prvom mieste. Preto hneď po kúpe vašej vysnívanej motorky by ste si mali zakúpiť aj prilbu na motorku a chrániče na telo, krk, lakte a kolená. Výbere správnej prilby na motorku sme ta venovali v našom článku.

Dôležitými komponentmi komfortnej a ničím nerušenej jazdy sú moto doplnky. Kvalitné moto okuliare vám zabezpečia bezpečnú jazdu v slnečnom, veternom aj daždivom počasí. Brašne na motorku sú veľmi praktickým úložným priestorom, ktorý sa vám hodí najmä ak cestujete na dlhšie trasy.  S plachtou na motorku sa zas nemusíte obávať, že by sa vaša mašina zbytočne predčasne opotrebovala vplyvom poveternostných podmienok.

Doplnky na motorku

Plachta na motorku

Dážď, vietor, slnko, chlad. Všetky tieto činitele negatívne vplývajú na jednotlivé kovové, plastové a iné časti motorky. V prípade, že nemáte vhodný prístrešok, garáž alebo ste sa rozhodli vydať na cesty na viac dní, rozhodne si pribaľte aj plachtu na vašu motorku. Ochráni ju pred negatívnymi vplyvmi počasia, aj proti poškrabaniu, vyblednutiu, korózii.

Plachta na motorku Oxford Rainex  s priestorom na kufor 

Celkové hodnotenie 9 / 10
Výrobca Oxford
Kľúčové vlastnosti Plachta s vonkajšími lepenými švami

Vnútorná vrstva z jemnej a pružnej textílie

Ventilačné otvory

Viac informácií

Cena

Plachta Oxford Rainex poskytuje ochranu proti vetru, slnku, dažďu, snehu, prachu. Má vonkajšie lepené švy, elastickú manžetu na zabezpečenie, ale aj vnútornú vrstvu z jemného a pružného materiálu, ktorá bráni poškrabaniu. Samozrejmosťou sú aj ventilačné prieduchy a predné vrecko na zámok. Plachta je odolná voči UV žiareniu. Má aj vrecko s čírou fóliou na osadenie solárneho panela a reflexné prvky a logá.

 

Ochranná plachta na motorku Rebelhorn Cover 

Celkové hodnotenie 7,5 / 10
Výrobca Rebelhorn
Kľúčové vlastnosti Rozmery: 230 x 160 x 120 cm

Materiál: PU vlákna, polyester

Pre motocykle do 500 ccm

Viac informácií

Cena

Výhodou ochrannej plachty na motorku Rebelhorn Cover dobrá cirkulácia vzduchu v jej vnútri bráni korózii. Je vyrobená z polyesteru PU vláknom, uťahovanie na gumu. Je vyrobená v červeno-striebornom prevedení s vetracími otvormi.

Brašne na motorku

Cestujete na dlhšiu trasu alebo sa len previezť pár kilometrov a nemáte si kde odložiť väčšie predmety? Hravo to zvládnete s brašňami na motorku.

Brašňa na sedlo spolujazdca Oxford F1 Tail Pack Large 35 l 

Celkové hodnotenie 8 / 10
Výrobca Oxford
Kľúčové vlastnosti Kufor na sedlo s odnímateľnou základňou

Dažďuodolný interiér

Tri vonkajšie vrecká

Viac informácií

Cena

Táto praktická brašňa ponúka odnímateľnú základňu s vodotesným interiérom, tromi vonkajšími vreckami a elastickými popruhmi na vrchu brašne. Textilné vložky rôznych farieb a vysoká odolnosť voči roztrhaniu sú atribútmi tejto brašne, ktorá je vyrobená z nylonu so špeciálnou úpravou proti roztrhnutiu.

 

Tankbag Oxford M1R Micro 

Celkové hodnotenie 8,5 / 10
Výrobca Oxford
Kľúčové vlastnosti Magnety pre uchytenie k plechovým nádržiam

Inštalácia bez montáže

Vrecko na kľúče a drobnosti

Vstup odolný voči dažďu, napr na vedenie káblov navigácie

Viac informácií

Cena

Ďalšia brašňa od značky Oxford, ktorej hlavnou výhodou sú skladné rozmery. Má vonkajší plášť z nylonu s úpravou proti roztrhnutiu, ďalej vodeodolný vstup a systém integrovaných magnetov pre uchytenie. Výrobca ponúka aj vrecko s čírou fóliou na navigáciu a telefón, vrecko na kľúče a iné drobnosti a bezpečnostný popruh. Súčasťou výrobku sú aj reflexné prvky, pričom sa vyrába v objeme 1 l.

Ak vlastníte skúter či chopper, potom si určite nezabudnite zaobstarať kvalitnú prilbu. Výberu kvalitnej prilby na skúter sme sa venovali v tomto článku.

Ľadvinový pás na motorku

Dlhé trasy na motorke dajú vášmu ohnutému chrbtu zabrať. Doprajte si komfort a pohodlie. Bedrový pás pevne obopne vaše telo a vy sa budete cítiť istejšie pri každom pohybe. Navyše vám poskytuje aj ďalšiu tepelnú vrstvu, takže si vychutnáte aj jazdu v chladnom počasí.

Magnetický bambusový bedrový pás inSPORTline 

Celkové hodnotenie 8 / 10
Výrobca InSPORTline
Kľúčové vlastnosti Univerzálne využitie

Vysokokvalitný materiál

Obsiahnuté germánium

Viac informácií

Cena

Univerzálny bedrový pás inSPORTline je vyrobený z bambuso-uhlíkového vlákna s germániom. Germánium zvyšuje odolnosť organizmu proti chorobám, pomáha hojeniu rán, znižuje bolesť a pomáha pri rekonvalescencii Podporuje cirkuláciu krvi. Jeho súčasťou je aj elastická, mäkká, pohodlná bandáž a magnety, ktoré zvyšujú prekrvenie pokožky.

 

Bedrový pás W-TEC Backbelt

Celkové hodnotenie 9 / 10
Výrobca W-TEC
Kľúčové vlastnosti Anatomické tvarovanie

Odolnosť voči vlhkosti

Zapínanie pomocou suchého zipsu

Viac informácií

Cena

Bedrový pás W-TEC zaručuje efektívnu ochranu bedrovej časti chrbta vďaka zapínaniu pomocou suchých zipsov. Priedušný polyesterový materiál, anatomické tvarovanie a odolnosť voči potu a vlhkosti sú dôležitými charakteristikami tohto produktu, ktorý prípadných záujemcov môže zaujať  aj nízkou hmotnosťou.

Nielen ľadvinové pásy, ale aj správne moto oblečenie vám zaistí pohodlie počas jazdy.

Chrániče na motorku

Bezpečnosť sme spomínali už niekoľkokrát. A nikdy nie je na škodu to pripomínať opäť. Nehody a pády končia často fatálne najmä v prípade motorkárov, ktorí nebrali svoju bezpečnosť vážne a podcenili bezpečnostné prvky ako sú prilby a chrániče. Práve tie v prípade nehody zachraňujú život. Preto sa rozhodne oplatí do nich investovať a na ich výbere si dať poriadne záležať.

Chránič tela AXO Defender 

Celkové hodnotenie 8,8 / 10
Výrobca AXO
Kľúčové vlastnosti Chránič z tvrdej škrupiny

Plastové protektory

Priedušná komfortná vložka

Univerzálna veľkosť

Viac informácií

Cena

Mohutný chránič hornej časti tela AXO predstavuje CE homologovaný protektor z tvrdej škrupiny a priedušnou komfortnou vložkou. Celý chránič je veľkostne nastaviteľný pomocou manžiet a popruhov.  Nastaviť ideálnu veľkosť tak nie je problém pre žiadny typ postavy.

 

 

Chránič krku W-TEC TWG-00G178 

Celkové hodnotenie 9 / 10
Výrobca W-TEC
Kľúčové vlastnosti Účinná ochrana krčných stavcov

Pri páde zamedzí vychýleniu do krajných polôh

Odopínateľný látkový poťah pre pranie

Viac informácií

Cena

Chránič krku od profesionálov z W-TEC predstavuje účinnú ochranu krčných stavcov. Vypĺňa priestor medzi ramenami a hlavou. Použitý materiál je vytrvalý a odolný, no drží si svoju pevnosť, vďaka čomu je vhodný pre časté jazdenie. Jeho súčasťou je odopínateľný a prateľný látkový poťah a upínací systém so suchými zipsami s obvodom krku 34-41 cm.

 

 

Korytnačka na motorku

Protektory chrbtice, ľudovo nazývané aj korytnačky sú špeciálne chrániče, ktoré v prípade pádu či nárazu fixujú chrbticu a chránia miechový kanál a chrbticu. Najčastejšie sa vyskytujúcimi vážnymi úrazmi u motocyklistov sú práve poškodenia chrbtice a hlavy. Preto myslite na svoje zdravie a korytnačku si jednoznačne zaobstarajte.

Chránič chrbtice Scott Soft CR

Celkové hodnotenie 8,5 / 10
Výrobca SCOTT
Kľúčové vlastnosti Odvetrávaná chrbtová doska D3O® Viper

Vzdušná 3D sieťovina

Nastaviteľný na ramenách a na hrudníku

Viac informácií

Cena

Chránič chrbtice Scott Soft má vyberateľnú chrbtovú dosku. Je vyrobený z 3D vzdušnej sieťoviny, má nastaviteľný pás na ramenách a hrudníku a elastický bedrový pás. Vzdušná sieťovina zabezpečuje dostatočnú cirkuláciu vzduchu. Celý chránič pôsobí ľahko a prakticky.

 

 

Chránič chrbtice W-TEC Warny 

Celkové hodnotenie 8 / 10
Výrobca W-TEC
Kľúčové vlastnosti Vzdušná sieťovina

Anatomický tvar

Nastaviteľné ramenné popruhy

Viac informácií

Cena

Konštrukcia tohto chrbtového chrániča W-TEC je trojvrstvová a je tvorená EVA penou, vďaka čomu je chránič chrbtice anatomicky tvarovaný. Má nastaviteľné popruhy, ktoré zabezpečia súlad s postavou každej výšky a váhy. Vo vnútri sa nachádza vzdušná sieťovina a vonkajšia polyesterová vrstva. Nechýba ani elastické stiahnutie v páse na suchý zips, ani reflexné prvky.

 

 

Okuliare na motorku

Moto okuliare nie sú nevyhnutnosť, pretože väčšina jazdcov používa prilbu na motorku, ktorá im poskytuje ochranu očí a videnia. Jazdci na chopperi alebo skútri túto ochranu často na svojich prilbách nemajú. Preto aby bola výbava kompletná,  je potrebná aj túto súčasť moto príslušenstva – moto okuliare. Rovnako to platí aj pre jazdcov motokrosu, ktorí potrebujú špecifické okuliare na motorku kompatibilné s prilbami na motokros.

Vintage moto okuliare Climax 

Celkové hodnotenie 9 / 10
Výrobca Climax
Kľúčové vlastnosti Široký periférny výhľad

Prispôsobené pre jazdu s dioptrickými okuliarmi

Penová výstelka

Viac informácií

Cena

Vintage moto okuliare Climax sú charakterizované štýlovým retro dizajnom, širokým periférnym videním a zakrivenými polykarbonátovými šošovkami Triplex. Okrem toho majú aj penovú výstelku, čierny plastový rámček, nastaviteľný pružný popruch a sú prispôsobené pre jazdu s dioptrickými okuliarmi.

 

 

Motokrosové okuliare iMX Mud

Celkové hodnotenie 7,5 / 10
Výrobca iMX
Kľúčové vlastnosti Rámik z ľahkého a elastického plastu

Ventilácia drobnými otvormi po obvode rámu

Kompatibilné s motokrosovými prilbami

Viac informácií

Cena

Okuliare iMX Mud ,určené predovšetkým na motokros, majú okrem trojitej penovej vrstvy aj polykarbonátové sklo s povlakom AntiFog. Vďaka tomu sú odolné voči poškriabaniu. Zaručujú 100% UV ochranu. Nechýba im ani rám z ľahkého a elastického plastu, ventilácia po obvode rámu a sú plne kompatibilné s motokrosovými prilbami. Ich špecifikom je pásik so silikónovou potlačou na vnútornej strane, ktorý zabraňuje skĺznutiu z helmy. Samozrejmosťou je aj vymeniteľné sklo.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*