Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Prilba na skúter – recenzie, rady a tipy

prilba na skúter

Mestá sú dnes plné automobilov, pribúda čoraz viac ľudí a cesty sú čím ďalej, tým viac preplnené. Chýbajú parkovacie miesta, tvoria sa kolóny, cestujúci sú podráždení a znechutení. Aj vás to už prestalo baviť a na pohyb po meste ste zvolili radšej skúter, moped alebo malú motorku? Alebo patríte medzi milovníkov vetra vo vlasoch, slobody a väčšej mobility?

So skútrom, motorkou či bicyklom sa síce vyhnete žalúdočným vredom z nenájdenia parkovacieho miesta a ušetríte čas, ale nevyhnete sa prípadným úrazom či pádom. Preto musí byť vaša bezpečnosť na prvom mieste. Najcitlivejšia oblasť na vážne poranenie je hlava. Je potrebné si ju chrániť a nato slúžia prilby, ktoré sú zo zákona povinnou výbavou.

Najlepšie prilby na skúter – recenzie

Ponúkame vám prehľad prílb na skúter či moped. Tieto prilby sú dobrej kvality, obsahujú všetky komponenty bezpečnej prilby a navyše sú za priaznivé ceny.

Helma na skúter W-TEC FS-710 – táto štýlová otvorená prilba na skúter je vhodná pre vlastníkov nielen mestských skútrov, ale aj chopperov. Prilba má integrovanú vysúvateľnú vnútornú slnečnú clonu, ktorá zabezpečuje veľmi dobrý rozhľad aj v prípade, že jazdíte proti prudkému slnku. Je upravená proti poškrabaniu a má UV ochranu.

Určite oceníte plne vyberateľný interiér, ktorý je mäkký a komfortný. Môžete ho prať v práčke. Mikrometrická nastaviteľná rýchlopracka vám zaistí pohodlné a rýchle zapínanie. Dizajn prilby má jednoduchý retro štýl, ktorý je doplnený atraktívnym farebným spracovaním. Hmotnosť prilby je cca 1000 g.

Náš tip na prilbu
W-TEC FS-710 – Lila

 • výklopná slnečná clona s UV ochranou
 • vyberateľné čalúnenie s možnosťou prania
 • zapínanie rýchloupínacou prackou
 • atraktívne farby
 • materiál škrupiny: ABS
 • homologácia: ECE 22.05

button

Otvorená prilba Cassida Magnum –  táto prilba legendárnej českej značky Cassida je veľmi vhodná pre jazdenie po meste na skútroch,  mopedoch a chopperoch. Škrupina prilby je aerodynamicky tvarovaná, vyrobená z polykarbonátu. Jej prednosťami sú maximálna odolnosť proti nárazu a vysoká tepelná odolnosť.

Medzi praktické výhody prilby patrí dlhé plexisklo a slnečná clona. Jednoduché a rýchle zapínanie zabezpečuje upínacia mikrometrická pracka. Podobne, ako u prilby značky W-TEC, aj táto prilba má plne vyberateľný a prateľný interiér. Výstelka je vysoko priedušná a komfortná. Výborné vlastnosti tejto prilby ju robia medzi motocyklistami veľmi obľúbenou. Hmotnosť prilby je približne 1270 g.

Náš tip na prilbu
Cassida Magnum

 • polykarbonátová škrupina
 • dlhé ochranné sklo
 • slnečná clona
 • prateľná výstelka z priedušného materiálu
 • zapínanie remienka pomocou pracky

button

Pre majiteľov väčších motocyklov máme aj rady a tipy, ako si správne vybrať prilbu na motorku.

Ako si vybrať vhodnú prilbu na skúter

Ak ste hrdým majiteľom skútra, mopedu, choppera či menšej motorky, v prvom rade vám blahoželáme. Ak ste si otvorili náš článok, pravdepodobne hľadáte návod na kúpu správnej prilby. S tým vám radi pomôžeme. Orientovať sa v množstve produktov na internete je niekedy náročné. Dizajnové kúsky sú síce krásne, treba ale pozerať aj na iné vlastnosti, ktoré prilba ponúka.

Vhodné moto oblečenie a moto doplnky sú tiež nemenej dôležité prvky komfortnej a bezpečnej jazdy. Ak ste začiatočník a prilbu si kupujete prvýkrát, určite si prečítajte nasledujúce rady a tipy. Ak aj už máte nejaké skúsenosti s kúpou heliem, overte si spolu s nami vaše znalosti.

Otvorené prilby

V tomto článku sa venujeme prilbám pre jazdcov, ktorí jazdia na skútroch a menších motorkách. Pre takýchto motorkárov sú vhodné prilby tzv. otvorené. To znamená, že nepotrebujete prilbu, ktorá obsahuje ochranu brady. Pri kúpe prilby si pozorne všimnite štítok s homologáciou. Prilba totiž musí byť schválená na prevádzku po slovenských cestách.

Ochranné plexisklo

Dôležitou súčasťou prilby je aj ochranné plexisklo. To vás chráni jednak proti náletom hmyzu a nečistôt do očí a jednak proti slnečnému žiareniu, vetru a dažďu. Dobrá viditeľnosť za každých podmienok je základom bezpečnej jazdy. Mnohé plexisklá majú dnes aj UV ochranu a sú ošetrené proti poškrabaniu. Ak si však zvolíte prilbu bez plexiskla, potom vám radíme zainvestovať  do kvalitných ochranných okuliarom, ktoré spĺňajú podobné kritériá ako ochranné plexisklo.

Vyberte si z najlepších prilieb na skúter!

W-TEC YM-629

button

Cassida Oxygen Jawa OHC

button
Vemar Chopper Rebel button

Cassida Jet Tech Corso

button

W-TEC YM-627

button
W-TEC V586 prilba na motorku button

Veľkosť prilby

Veľkosť prilby je azda rozhodujúcim faktorom pri výbere. Prilba by nemala byť príliš tesná. V tom prípade by ste sa necítili pohodlne a po dlhšej jazde by vás bolela hlava a krk. Samozrejme, ani voľná prilba nie je to pravé orechové. Počas jazdy by vás ustavične vyrušovalo lietanie prilby zo strany na stranu a vy by ste sa tak naplno nevenovali premávke. Voľte teda takú prilbu, ktorá vám po nasadení na hlavu a zapnutí pracky bude akurát sedieť a nebude vás nikde tlačiť.

Hmotnosť prilby

Pre niekoho je dôležitým aspektom aj hmotnosť prilby. Dnes sa prilby hýbu v hmotnostnom poli okolo 1000 g. Rozdiely nie sú príliš markantné, ale je to už na vašom subjektívnom pocite po nasadení prilby na hlavu.

Materiál škrupiny prilby

Prilby na skúter sú najčastejšie vyrábané z termoplastov. Je to ľahký a zároveň lacný materiál, ktorý úplne postačuje potrebách skútristov. Ďalšou možnosťou sú karbónové prilby. Tie sú najpevnejšie a najľahšie, ale ako to väčšinou býva u kvalitných produktov, sú jedny z najdrahších. Karbon-kevlarové prilby z uhlíkových a aramidových vláken patria tiež do kategórie vysoko kvalitných materiálov.

 

Náš tip na čistiaci set
Sada prostriedkov na čistenie prilieb a plexi Mint Helmet Care Kit

Kompletný set prípravkov na očistenie prilby, ktorý obsahuje:

 • sprej proti zahmlievaniu plexi 50 ml
 • sprej na čistenie povrchových nečistôt z laku a plexi 50 ml
 • dezinfekčný sprej na interiér prilieb 100 ml
 • antistatická handrička 30 x 30 cm z mikrovlákna
 • pevné puzdro na uloženie obsahu

button

Výstelka prilby

Na výstelke si dajte záležať najmä v prípade, že jazdíte častejšie, prípadne aj na dlhšie trasy. Doprajte si luxus a pohodlie. Vyberajte také výstelky, ktoré sú príjemne mäkké a priedušné. Odporúčame prilby s plne vyberateľnými výstelkami, ktoré môžete vyprať v práčke. Asi vás neláka predstava niekoľkoročnej spotenej a špinavej prilby, ktorú si musíte pri jazde dávať na hlavu.

Cena – lacné prilby na skúter

V neposlednom rade sa mnohí budete orientovať aj podľa cien prílb. Cenové rozmedzie je 40 – 90€ za prilby na skúter. Závisí to od športového portálu, ktorý prilby ponúka, od aktuálny zliav či kvality. Často však nájdete totožnú prilbu v jednom obchode o polovicu lacnejšiu ako v inom. Preto, ak vám záleží na cene, obetujte trochu času a cez rôzne porovnávacie portáli si nájdite tú vhodnú pre vás. Nezabúdajte však pri lacnejších modeloch zhodnotiť všetky bezpečnostné prvky, ktoré prilba obsahuje.

 

  Vložte komentár

  Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*