Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Profesionálny zubár a zdravé zuby idú ruka v ruke

doktor

S rastúcou životnou úrovňou prirodzene rastie aj starostlivosť o seba a svoj zovňajšok. Stúpa dopyt po kvalitných kaderníctvach, kozmetických či masážnych salónoch, soláriách a iných skrášľovacích službách. To však platí aj v oblasti zdravotníctva – konkrétne stomatológie. Tento odbor v sebe spája starostlivosť o zdravie a vzhľad. Svieži úsmev ako z reklamy na žuvačky by mal predsa rád každý z nás.

Spolu s rastúcim dopytom sa zdvíha aj cenová hladina týchto služieb. Pritom už v minulosti neboli lacné. O to viac je potrebné dbať na výber skúseného a profesionálneho zubára. Ak poriadne zaplatiť, tak za kvalitu. Zubár je nepochybne atraktívna profesia, no byť majstrom tohto remesla nie je vôbec jednoduché. Zubára si však netreba mýliť so zubnou hygienou. Pokiaľ napríklad prestávate fajčiť a chcete si nechať odstrániť usadeniny zo zubov, obráťte sa na zubnú hygienu.

Opýtajte sa na skúsenosti známych, hľadajte aj na internete

Osvedčenou metódou je jednoducho spýtať sa svojich priateľov a známych. Pokiaľ napríklad potrebujete skúseného zubára v Žiline a opýtate sa ľudí, určite vám viacerí opýtaní povedia jedno meno alebo ordináciu. Vtedy viete, že ste na správnej ceste. Pomôcť vám môžu aj internetové portály, kde sa ľudia môžu podeliť o svoju skúsenosť s lekármi či zubármi. Tieto online recenzie je potrebné brať s rezervou, keďže nikdy nemáte istotu, kto recenziu napísal a nakoľko je totožná so skutočnosťou.

Stavte na prvý dojem

Pri prvej návšteve novej ordinácie nechajte rozhodnúť svoj inštinkt. Podobne ako na prvom rande, aj tu môžete odmietnuť alebo cúvnuť. Samotná čakáreň môže veľa napovedať. Detaily ako pohodlné lavice do čakárne, noviny na skrátenie dlhej chvíle alebo nádoba s pitnou vodou vám prezradia, že ste na správnom mieste.

V tomto odvetví platíte za služby nemalá peniaze. Ste teda nie len pacient, ale aj zákazník či klient. Preto rovnako ako všade inde, aj u zubára požadujte kvalitnú službu a prístup na úrovni.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*