Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Renovovať sa dá aj lacno a múdro

Renovácia bytu či domu vôbec nemusí byť drahou záležitosťou  nie je vždy nutné brať si kvôli tomu pôžičku. Stačí len vedieť, ako nato, do čoho sa oplatí investovať a čo naopak stačí len s trochou fantázie a šikovnosti opraviť a znovu použiť.

Dajte starým veciam nový nádych

Dnešná doba je veľmi konzumná. Čo je však povzbudivé, je fakt, že pribúda ľudí, ktorí si uvedomujú nezmyselnosť stáleho nakupovania a vymieňania starého za nové bez zmyslu. Nie všetko, čo je staré, musí byť nehodnotné a zlé. Napríklad taký nábytok. Možno ste nejaký zdedili alebo máte vo svojej izbe či v obývačke nábytok, ktorý už nepôsobí tak vábne ako kedysi, no je vám ľúto ho vyhodiť, lebo stále pevne drží pokope a plní svoj účel. Čo tak ušetriť peniaze a jednoducho mu len vdýchnuť nový šat? Niekedy len stačí drevo prebrúsiť a preleštiť alebo dať nábytku nový náter či vymeniť úchytky. V prípade drobných poškodení, ako je napríklad zasekávajúca sa zásuvka, stačí kúpiť nové výsuvy pre zásuvky a problém je vyriešený. V prípade napríklad vyťahaných dekoračných vankúšov stačí ušiť nové obliečky z nejakej zbytkovej látky alebo oblečenia, ktoré už nenosíte.

Bazáre a zľavy

Nepotrebujete nevyhnutne vždy kupovať nové veci alebo staré vyhadzovať na smetisko. Nepotrebné, ale stále použiteľné kúsky ponúknite jednoducho v bazároch na internete či vo vašom okolí a dajte im druhú šancu na život. Rovnako si môžete niektoré veci zaobstarať z bazáru aj vy. Napríklad nejakú vkusnú starožitnú lampu či vázu, ktorá príjemne ozvláštni váš domov. Nezabúdajte však ani na zľavy, ktoré môžete získať v rôznych výpredajov alebo prostredníctvom zľavových kupónov.

Doprajte si

Z peňazí, ktoré ste ušetrili pri vynovovaní starých kúskov alebo ktoré ste zarobili na bazári si môžete dopriať aj nejaký nový kvalitný prvok do vášho domu či bytu. Kvalitné rohové sedačky či pevné postele sa vám určite vyplatia. Na vyťahaný poťah si síce môžete kúpiť novú deku, ale vyležané matrace a popraskané pružinu neprospievajú vášmu zdraviu ani pohodliu. Preto si niektoré veci jednoducho doprajte.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*