Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Veslovací trenažér Vám pomôže precvičiť ramená i chrbát

veslovací trenažér

Plánujete si zakúpiť veslovací trenažér, alebo Vás zaujíma, čo všetko s jeho pomocou precvičíte? Potom ste tu správne. V tomto článku nájdete podrobné informácie týkajúce sa veslovacích trenažérov.

Poradíme Vám, ako a podľa čoho vybrať veslovací trenažér. Dozviete sa, ako na ňom správne cvičiť, či ako sa starať a udržiavať ho v najlepšom stave. V článku taktiež nájdete tipy na kvalitné veslovacie trenažéry, ktoré odporúča naša redakcia.

Zlatá stredná cesta
Veslovací trenažér inSPORTline RW60

 • masívna oceľová konštrukcia
 • špeciálna povrchová úprava pre vyššiu odolnosť
 • pojazd na 6 guličkových ložiskách
 • HRC program

button

Voľba pre náročných
Veslovací trenažér inSPORTline Yakapa

 • profesionálny veslovací trenažér
 • tri druhy cvičenia: klasické príťahy obojručné, príťahy jednoručné, simulácia kajakového veslovania
 • robustná konštrukcia a plynulý pojazd
 • vlastný generátor napájania
 • kvalitný magnetický brzdný systém

button

Veslovací trenažér a jeho výhody

Pomocou veslovacích trenažérov spoľahlivo precvičíte vrchnú časť tela. Ramená, chrbát ale aj ruky – to všetko dostane pri cvičení veslovacím trenažérom poriadne zabrať. Pri takomto cvičení si doprajete aj poriadny kardio tréning.

Mnoho ľudí považuje veslovací trenažér za fitness prístroj určený pre profesionálnych veslárov mimo sezóny. To však vôbec nie je pravda, o čom svedčí aj fakt, že veslovací trenažér nájdete v každom dobrom fitness centre. Preto pokiaľ sa rozhodujete pre kúpu veslovacieho trenažéra a nemáte s ním ešte skúsenosť, určite odporúčame najprv skúsiť cvičenie vo fitness centre.

Pri cvičení na veslovacom trenažéri dochádza k špecifickému druhu pohybu, ktorý zapája svaly na ramenách, bruchu, horný a spodný chrbát, či dokonca nohy. Vďaka náročnosti a zapojeniu množstva svalov je veslovací trenažér správnym strojom na chudnutie a získanie svalovej hmoty.

Medzi ďalšiu výhodu veslovacích trenažérov patrí, že vďaka ním si relatívne rýchlo spevníte stredný chrbát. Ten je zodpovedný za vzpriamene držanie tela. Preto pokiaľ patríte medzi skupinu ľudí so sedavým zamestnaním, určite by ste mali zvážiť cvičenie na veslovacom trenažéri. Zbaviť sa bolesti chrbta a spevniť ho Vám môže pomôcť aj fitlopta, tá však nie je zďaleka tak efektívna.

Ako vybrať veslovací trenažér?

Máte v pláne kúpu veslovacieho trenažéra? Skvelý nápad, určite Vám to schvaľujeme. Ide však o určitú investíciu, preto je potrebné výber dobre zvážiť. Zamyslite sa tiež nad Vašou motiváciou odhodlaním. Fitness stroj, na ktorý Vám doma bude padať prach, neprinesie žiadne výsledky.

Pred kúpou veslovacieho trenažéra si odpovedzte na tieto otázky:

 • Aký máte na kúpu trenažéra rozpočet?
 • Ste aktívny športovec, alebo skôr začiatočník?
 • Máte dostatok priestoru? (v obchodoch nájdete aj skladacie modely)
 • Budete ho používať pravidelne alebo skôr rekreačne?
Kvalita za výhodnú cenu
Kvalitné fitness stroje a športové príslušenstvo – Nakupujte na inSPORTline.sk

 

 

 

 • Overení predajca športového príslušenstva a fitness strojov prvotriednej kvality
 • Doprava ZADARMO pri nákupe nad 49,90 €
 • Vernostná zľava až – 10 % na ďalší nákup
 • Nákup na splátky bez navýšenia

button

Odpovede na tieto otázky budú pre Vás prvou indíciou pri správnom výbere veslovacieho trenažéra. Základom je silná motivácia, ktorá Vás prinúti k pravidelnému cvičeniu. Výsledky sa dostavia časom. Pri poctivom cvičení možno aj skôr, ako si myslíte.

Regulácia záťaže

Ako už názov napovedá, pomocou regulácie záťaže si môžete nastaviť odpor veslovacieho trenažéra a slobodne sa rozhodnúť, ako veľmi sa dnes chcete namáhať. Modely s väčším rozsahom regulácie záťaže odporúčame najmä pre začiatočníkov, ktorým na začiatok postačí pokojnejšie tempo.

Postupom času sa bude Vaša kondícia a sila zlepšovať, preto je dôležité v pravidelných intervaloch posúvať záťaž na vyššiu úroveň. Inak sa stane, že budete stagnovať na jednej úrovni a neposuniete sa vo cvičení ďalej. Najmä staršie veslovacie trenažéri nedisponovali reguláciou záťaže, preto je dobre si túto funkciu pred kúpou skontrolovať.

Rozmery a hmotnosť

Parametre ako rozmer a hmotnosť nájdete špecifikácii každého fitness stroja. Inak tomu nie je ani pri veslovacích trenažéroch. Niektoré veslovacie trenažéri majú dĺžku presahujúcu 2m, preto nezabúdajte odmerať priestor, kam trenažér umiestnite.

Manipulácia s väčšími trenažérmi je namáhavá, preto je najlepšie vybrať pevné miesto, kde budete cvičiť. Ak doma nemáte dostatok priestoru pre trvalé umiestnenie veslovacieho trenažéra, nezúfajte. V obchodoch nájdete aj skladacie trenažéri, ktoré v prípade potreby viete sklopiť a jednoducho uskladniť.

Elektronika ako súčasť trenažéra

Vo fitness strojoch je čoraz viac elektroniky. Tá ma za úlohu merať Vašu výkonnosť a zaznamenávať progress, ktorý dosahujete. Základným prvkom elektronického vybavenia trenažéra je displej s tlačidlovým ovládaním.

Na displeji sa Vám zobrazia namerané dáta, ako napríklad prekonaná vzdialenosť, počet spálených kalórií či rýchlosť. Pomocou tlačidiel na displeji môžete pri väčšine novších modelov elektronicky regulovať záťaž a odpor trenažéra.

Ako cvičiť na veslovacom trenažéri?

Cvičenie na veslovacom trenažéri nie je žiadna veda, no pozor si treba dať najmä na držanie tela a správnu techniku! Tá je pri tomto type cvičenia základ a bez správnej techniky si skôr poškodíte, ako pomôžete. Pri cvičení sedíte na lavičke trenažéra a so zapretými nohami ťaháte kladku smerom k sebe, pričom musíte dbať na správne držanie tela (vystretý chrbát) a vystreté ruky. Na veslovacom trenažéri však dokážete precvičiť veľké množstvo iných cvikov, zameraných na rôzne partie. Potrebujete však kondíciu, s ktorou Vám môže pomôcť bežecký pás alebo rotoped.

Lepšie raz vidieť, ako sto krát počuť! Pozrite si, ako správne cvičiť na veslovacom trenažéri:

Pri cvičení nezabúdajte najmä na pravidelnosť. Zo začiatku to však netreba preháňať, preto odporúčame 2 – 3 cvičenia týždenne pre začiatočníkov a 3 – 4 pre pokročilých. Cvičenie na veslovacom trenažéri je vhodné kombinovať s inými cvikmi, ako napríklad cvičenie s vlastnou váhou alebo s jednoručnými činkami.

Veslovací trenažér a cena – koľko investovať?

Veslovacie trenažéri od kvalitných výrobcov sa pohybujú v cenovom rozmedzí od sumy tesne nad 100 EUR až po sumy presahujúce 1300 EUR. Pokiaľ sa chystáte na veslovacom trenažéri skutočne makať, odporúčame zvoliť zlatú strednú cestu.

Vyberte si z najlepších veslovacích trenažérov!

Veslovací trenažér Domyos 500 button
Veslovací trenažér NORDICTRACK RW850 button
Veslovací trenažér inSPORTline Rivu button
VESLOVACÍ TRENAŽER RENEGADE AIR ROWER ARP100 button

Veslovací trenažér inSPORTline Ocean

button
CAPITAL SPORTS STRINGMASTER VESLOVACÍ TRENAŽÉR button

Najlacnejšie veslovacie trenažéri poskytujú len základné funkcie. Ich konštrukcia je z menej kvalitných a odolných materiálov. Pokiaľ sa cvičeniu budete pravidelne venovať, odporúčame túto kategóriu preskočiť. Veslovacie trenažéri nad 1000 € sú zas určené prevažne na tréning profesionálnych športovcov alebo do fitness centier, kde sa na nich cvičí celé dni. Ak máte radi prvotriednu kvalitu a neodradí Vás vyššia cenovka, môže byť správnou možnosťou aj na domáce využitie.

Náš tip: Nakupujte z pohodlia domova! Doprajte si zaslúženú kvalitu za výhodné ceny v overených e-shopoch inSPORTline.sk a eFitness.sk.

  Vložte komentár

  Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*