Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Ako vybrať luster do spálne, ktorý vytvorí tú správnu atmosféru?

luster do spálne

Poznáte to, vrátite sa domov po ťažkom dni plnom pracovných či rodinných povinností a všetko čo odo dňa ešte očakávate je trocha oddychu a pokoja. Ak nie ste typ, ktorý tento typ relaxácie nachádza v obývačke pred hlučným televízorom, určite radi čas oddychu strávite práve v spálni.

Okrem veľkej pohodlnej postele a šatníka existuje ešte jeden dôležitý element, ktorý dotvára atmosféru a intimitu v miestnosti a to luster, alebo všeobecne osvetlenie spálne.

Výber správneho lustra a osvetlenia do spálne je rovnako dôležitý, ako pre každú inú miestnosť. Určite to netreba podceniť výhovorkou typu „veď tam len spím/e“. Keď už je reč o spaní, určite to nie je jediná činnosť ktorú v spálni vykonávate.

Teraz nemáme na mysli (len) rôzne večerné radovánky s Vašim partnerom/partnerkou, ale praktické činnosti, pri ktorých je práve správne osvetlenie veľmi dôležitým prvkom. Napríklad také čítanie – ak patríte medzi vášnivých čitateľov, určite si zopár strán radi doprajete práve v posteli pred spánkom.

Takisto sa nájde aj veľké množstvo pracantov, ktorí si nosia prácu domov a pracovný stôl si často nájde svoje miesto práve v spálni. Papierovanie, písanie, pozeranie do monitora – to všetko sú činnosti, pri ktorých si bez správneho osvetlenia pokazíte zrak rýchlejšie, než sa stihnete nazdať.

Náš tip: Nakupujte výhodne zo špecializovaných a overených e-shopov!

button
button
  button
button

Svietidlá do spálne – kombinácia lustra a stolnej lampy je často ideál

Ako sme už načrtli, pre rôzne činnosti potrebujete mať v spálni dostatočnú svietivosť, no pozor. Vybrať si príliš svietivý luster do spálne nie je ideálne riešenie.

Základné osvetlenie  miestnosti – luster, by malo navodiť relaxačnú a pokojnú atmosféru a na to sú ideálne tlmené svetlá. Na osvetlenie pracovného stola, či takzvaného „nočného stolíka“ odporúčame vybrať z množstva stolových či kancelárskych lámp, o ktorých ešte bude reč.

Jeden veľký luster v strede stropu už dávno nie je jediným a aktuálnym riešením centrálneho osvetlenia spálne. Namiesto toho môžete použiť viacero menších visiacich lustrov, umiestnených v rohoch miestnosti. Tie Vám nežiaria priamo do očí, ale svetlo odrážajú od stien a rohov miestnosti.

Inšpirujte sa týmto podareným videom!

Štýlovým riešením sú tiež nástenné svietidlá, ktoré umiestnite napríklad nad obe rohy postele. Ich príjemné tlmené svetlo neruší a vytvorí intímnu atmosféru. Takisto LED svietidlá v spálni vedia vytvoriť príjemný efekt.

Vyplatí sa lacný luster do spálne?

Všetci máme pri zariaďovaní bývania určité finančné limity, ktoré treba rešpektovať. Preto tam, kde sa dá, radi ušetríme. Výnimkou nie je ani luster do spálne. Z praktického hľadiska nejde o prvok, ktorý by si vyžadoval prehnané investície.

Náš tip na klasické nástenné svietidlo

Lucide 40201/01/11 – Nástenné svietidlo SAXEN 

 

 

button

Lacnejšie lustre do 50 – 60€ bez problémov presvetlia miestnosť tak, ako tie, ktoré stoja dvojnásobok. Pripláca sa spravidla za dizajn a to už je vecou vkusu a finančných možností. Treba však podotknúť, že spálňa je miestnosť, v ktorej by ste sa mali cítiť čo najkomfortnejšie. Tam predsa naberáte energiu do svojich dní.

Preto sa nebojte a doprajte si vybavenie spálne – a tým nemyslíme len luster, ktoré Vás bude tešiť a vytvorí Vám správnu atmosféru pre relax a regeneráciu. Nie je potrebné utrácať stovky eur ani behať po obchodných centrách. Množstvo svietidiel si môžete objednať prostredníctvom internetových obchodov priamo z pohodlia domova a za výhodné ceny.

Nočná lampa ku posteli alebo kancelárska k pracovnému stolu

Tlmené centrálne svietidlo alebo nástenné osvetlenie spálne je vhodné doplniť stolovými lampami. Najmä pokiaľ pred spaním radi čítate, alebo v spálni máte pracovný stôl, za ktorým ťaháte nadčasy.

Náš tip na štýlovú nočnú lampu:

Eggy, LED lampa, induktívna nabíjacia stanica, polyetylén, diaľkový ovládač

 • 16 LED svetiel so 16 rôznymi farbami
 • použitie v interiéri aj exteriéri
 • funkcia stmievania v 4 stupňoch 

 

button

Odbremeníte tak svojho partnera, ktorého správne natočené svetlo stolovej lampy neruší a môže sa pokojne venovať spánku. Taktiež šetríte svoje oči a v neposlednom rade aj peniaze, keďže stolové lampy sú spravidla úsporné.

Výber je naozaj bohatý. V obchodoch nájdete množstvo drevených stolných lámp, kancelárskych lámp s polohovateľným ramenom a hlavou, či rôzne dizajnové skvosty. Taktiež nájdete množstvo vonkajších lámp, vrátane solárnych, no to už je téma vonkajších svietidiel.

Náš tip na stolnú lampu:

Stolná lampa 1xE27/60W/230V ratan

 

button

Jednou z „vychytávok“ sú soľné lampy, ktoré okrem dekoračnej funkcie dokážu ionizovať ovzdušie. Tento vzduch má blahodarné účinky nie len pre alergikov.

Zhrnutie a tipy pre osvetlenie spálne

Na záver si teda v bodoch zrekapitulujme hlavné tipy pre výber osvetlenia do spálne:

 • Vyhnite sa ostrému stropnému svietidlu do spálne
 • Tlmené centrálne svietidlo je tou správnou voľbou
 • Nástenné svietidlá vyčaria príjemnú a intímnu atmosféru
 • Pre čitateľov a pracantov je nutnosť stolná či kancelárska lampa
 • Nezabúdajte na komfort – vypínač pri dverách aj posteli
 • Soľná lampa je vhodný doplnok nie len pre alergikov

 

Náš tip: Nakupujte z pohodlia domova! Doprajte si zaslúženú kvalitu za výhodné ceny v overených eshopoch svetsvietidiel.sk, electronic-star.sk, najlampy.sk, a 123led.sk.

  Vložte komentár

  Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*