Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Stroje na cvičenie – TOP 3 posilňovacie stroje do domácej posilky

stroje na cvičenie

Chystáte sa zväčšiť svaly a dostať sa do formy? Potrebujete vyformovať postavu alebo nabrať kondíciu? Potom ste tu správne! V tomto článku sme pre Vás vybrali TOP 3 stroje na cvičenie, ktoré by nemali chýbať v každej domácej posilňovni.

Keďže domáce cvičenie je čoraz obľúbenejšie, aj fitness stroje na domáce cvičenie sa tešia čoraz väčšej popularite. Na precvičenie celého tela však potrebujete tú správnu kombináciu.

Posilňovacie stroje pre začiatočníkov či pokročilých

Pripravili sme výber 3 posilňovacích strojov, ktoré Vám pomôžu dokonale precvičiť celé telo. Všetky stroje majú nastaviteľnú záťaž, takže na svoje si prídu tak pokročilý športovci, ako aj začiatočníci bez skúseností. Stroje, ktoré sme vybrali, sú ľahko dostupné a jednoducho nastaviteľné. Cvičeniu na nich a správnej technike sa rýchlo naučí aj úplný začiatočník.

Posilňovacia veža

Číslo jedna v našom rebríčku je posilňovacia veža. Tento fitness stroj sa vyznačuje asi najväčšou univerzálnosťou a to vďaka všetkým súčastiam, ktoré na posilňovacej veži nájdete. V ponuke overených obchodov nájdete jednoduchšie posilňovacie veže, ktoré slúžia najmä na precvičenie ramien, chrbtových svalov a rúk, ako aj zložitejšie.

Pokiaľ si vyberiete kvalitnú posilňovaciu vežu, dokážete pomocou nej precvičiť takmer celé telo. Stereotypným cvičením rovnakých cvikov však nedosiahnete z dlhodobého hľadiska požadované výsledky. Preto je vhodné cvičenie na posilňovacej veži kombinovať aj s inými fitness strojmi.

Posilňovacie veže recenzie

Vybrali sme pre Vás 3 kvalitné posilňovacie veže, na ktoré sme pripravili recenzie.

Multifunkčná posilňovacia veža Body Craft Minix

Slovo multifunkčná tejto posilňovacej veži skutočne svedčí ako uliate. Vysoká kvalita, odolnosť a široké možnosti cvičenia sú hlavnými vlastnosťami, ktorými sa tento model odlišuje od konkurentov. Ruky, hrudník, chrbtové svaly, ramená či dokonca nohy? Tieto všetky partie dokážete pomocou posilňovacej veže Body Craft Minix poctivo predcvičiť.

Ok, uznávame, že na kvalitné precvičenie nôh a brušných svalov by sa hodili ešte ďalšie fitness stroje, no táto veža poskytuje veľmi kvalitný základ. Použitie trvanlivých a kvalitných materiálov na jednotlivé komponenty, ako skolaminátové kladky alebo oceľové lanká, umožňuje poskytnúť výrobcovi záruku až 10 rokov. O vaše pohodlie bude postarané vďaka nastaviteľnej ortopedickej opierke chrbta.

 • kvalitná posilňovacia veža na profesionálnej úrovni
 • desiatky možných cvikov a pozícií
 • predĺžená záruka 10 rokov
 • špeciálna povrchová úprava Platinum Gray
 • ortopedická opierka poskytujúce oporu chrbta a bedier
 • nastaviteľná poloha opierky, sedadla a sklonu protismerných kladiek
 • vyššia cena
 • nosnosť „len“ 150 kg

button

Ultimate Gym 9000 fitness stanica

Zatiaľ čo predchádzajúca posilňovacia veža, alebo fitness stanica, bola na profesionálnej úrovni a dala by sa označiť aj ako voľba pre náročných, Ultimate Gym 9000 je zlatá stredná cesta. Či už cena, kvalita alebo možnosti cvičenia. Ťažko povedať, čo viac od posilňovacej veže v tejto cenovej kategórii možno očakávať.

Tréning hrude, bicepsy, tricepsy, chrbtové svaly či leg press. Jednoducho všetko, čo by posilňovacia vež mala mať. Naklonená lavička umožňuje precvičiť brušné svaly a nohy ešte efektívnejšie. Trénujete doma vo dvojici? Ultimate Gym 9000 je prispôsobená na cvičenie vo dvojici, bez toho aby ste pocítili nedostatok priestoru.

 

 • Zlatá stredná cesta
 • Sedem strojov v jednom fitness zariadení
 • Možnosť cvičenia vo dvojici
 • Kratšia záruka v porovnaní s konkurenciou – 3 roky
 • Predajca neponúka montáž

button

Posilňovacia veža inSPORTline ProfiGym C90

Jednoduchá ale kvalitne spracovaná posilňovacia veža, na ktorej nájdete všetko štandardné vybavenie, ako bradlá, hrazdu či stepper. Povestná kvalita značky inSPORTline prichádza opäť s predĺženou 10 ročnou zárukou a Vy sa tak nemusíte báť na stroji poriadne zamakať.

Táto posilňovacia veža je obľúbenou alternatívou do domácich posilňovní, kde sa vďaka svojim rozmerom väčšinou hravo zmestí. Jednoduchá montáž, nastavovanie záťaží, či komfortná čalúnená opierka patria medzi ďalšie prednosti veže inSPORTline ProfiGym C90.

 

 • Vysoká kvalita za výhodnú cenu
 • Vhodná do domácej posilňovne
 • predĺžená záruka 10 rokov

button

Ako vybrať posilňovaciu vežu

Pre správny výber posilňovacej veže musíte mať vopred jasné, ako intenzívne budete vežu využívať. Posilňovacia veža sa dá opísať aj ako zoskupenie viacerých fitness strojov do jedného celku. Preto je vhodné vedieť, či budete cvičiť len na samotnej posilňovacej veži a teda chcete precvičiť čo najviac partií, alebo bude len doplnkom k ostatným fitness strojom.

Nezabudnite brať do úvahy hmotnosť a rozmery posilňovacej veže. Ide o ťažké stroje a ich hmotnosť často krát presahuje sto či sto päťdesiat kilogramov. Preto, ak ju už raz uložíte na svoje miesto, najlepšie pre Vás bude, ak ju tak skoro nebudete presúvať.  Dobre sa vopred informujte o rozmeroch veže a porovnajte si údaje so svojimi priestorovými možnosťami.

Ako cvičiť na posilňovacej veži?

Čím zložitejšia posilňovacia veža, tým viac možností ako na nej cvičiť. Existujú desiatky spôsobov, ako efektívne precvičiť rôzne svalové partie. Odporúčame si naštudovať cviky na konkrétne partie, ktoré plánujete precvičiť. Pomôcť Vám môžu video návody, ako napríklad tento:

Posilňovacie Bench lavice

Bench lavice sú nevyhnutnou súčasťou tréningu najmä u mužov. Cvičenie bench pressu je silové cvičenie, ktoré spevňuje veľký prsný sval, hrudník, ramená a podporné svaly. Pravidelné cvičenie sa taktiež prejaví na spevnení Vašich rúk. Súčasťou bench lavice je často aj „veľká“ obojručná činka, ktorá Vám umožní precvičiť množstvo cvikov zameraných na ruky a hornú časť tela aj bez použitia samotnej lavice.

Preto si myslíme, že práve bench lavica je jedným z posilňovacích strojov alebo pomôcok, ktorý by nemal chýbať v žiadnej domácej či profesionálnej posilňovni. Pri precvičení veľkého prsného svalu neexistuje veľa rovnocenných alternatív k posilňovacím bench laviciam.

Recenzie na Bench press lavice

Podobne, ako pri posilňovacích vežiach, aj tu sme pre Vás vybrali tri overené produkty, ktoré Vás zaručene nesklamú. Rôzne cenové kategórie, no vždy vysoký štandard kvality.

PRO CLUBLINE Incline Bench press LVIP

Štýlová bench press lavica so šikmým sklonom. Vysoko profesionálny produkt od značky Body Solid, ktorá si za svojimi produktmi stojí. Aj preto k svojim produktom prikladá doživotnú záruku na rám. Táto lavica je vhodná tak do domácej posilňovne ako do priestorov komerčného fitness centra.

Povrchová úprava pomocou elektrostaticky nanesenej farby zabezpečuje dlhotrvácnu odolnosť povrchu. Prešívané čalúnenie koženého povrchu lavičky poskytuje komfort a dlhú životnosť. Ramená sú jednoducho nastaviteľné pre každý typ postavy.

 • Profesionálna kvalita až k Vám domov či do fitka
 • DOŽIVOTNÁ záruka na rám
 • Ergonomicky tvarované rukoväte
 • Špeciálna povrchová úprava
 • Vyššia cena
 • Kotúče nie sú v cene

button

GDIB46L Body-Solid Bench press lavica

Kvalitná lavička od špecializovaného predajcu inSPORTline s predĺženou 10 ročnou zárukou. Jednoduchá montáž, nastavenie a až 6 pozícií pre cvičenie zabezpečí, že si túto Bench press lavicu rýchlo obľúbite. Obľúbená je najmä v domácich či hotelových posilňovniach, no nestratí sa ani vo fitness centre.

Súčasťou lavičky je Leg Developer, pomocou ktorého odcvičíte predkopávanie a zakopávanie nôh. Maximálne zaťaženie až 455 kg Vám dovolí bez obáv dvíhať ťažké váhy. Stojan na tyčku ako aj lavica je nastaviteľná do viacerých polôh.

 

 • Zlatá stredná cena – výhodná cena a vysoká kvalita
 • 6 pozícií na cvičenie
 • Vďaka Leg Developeru precvičíte aj nohy
 • Záruka 10 rokov
 • Darček – 3 mesačné členstvo v Gymbee.cz
 • Vo fitness centrách sa povrch rýchlo opotrebuje

button

Klarfit posilňovacia bench press lavica

Značka Klarfit je síce na trhu ešte relatívne krátku dobu, no už teraz sa teší veľkej obľube. Medzi najväčšie výhody patrí pevne stanovený štandard produktov, ktorý ide ruka v ruke s priaznivými cenami.

Lavička je univerzálne vybavená na posilňovanie hrudníka, nôh a naťahovanie. Konštrukcia sa vyznačuje pevnou stabilitou, ktorá zabezpečí Vás komfort a bezpečnosť. Vhodná je však najmä pre začiatočníkov alebo atletické typy, keďže nosnosť 280 kg nedovoľuje dvíhať ťažké váhy.

 

 • Pomer cena / výkon
 • Doplnkové vybavenie
 • Kvalitný kožený povrch lavičky
 • Nízka nosnosť

button

Ako vybrať bench lavicu?

Pri výbere bench lavice musíte brať do úvahy viacero faktorov. Najdôležitejším kritériom nie len pri bench laviciach, ale celkovo pri fitness strojoch, je Vaša bezpečnosť a pohodlie pri cvičení. Lavice od rôznych výrobcov sa odlišujú v kvalite spracovania a použitých materiálov. Preto odporúčame nakupovať u špecializovaných predajcov, ktorí sa zameriavajú na fitness stroje a športové vybavenie.

Pokiaľ si nie ste istý kvalitou produktov u daného predajcu / výrobcu, ako pomôcka alebo indikátor kvality Vám môže poslúžiť záručná doba. Pokiaľ si je výrobca či predajca istý svojim produktom, záruka 5 či 10 rokov je štandard.

V neposlednom rade myslite na nosnosť a stabilitu bench lavice. Pri výbere adekvátnej nosnosti musíte myslieť na to, koľko aktuálne vážite a koľko chcete dvíhať. Uvažujte však aj nad tým, koľko budete dvíhať či vážiť o rok. Zdravá rezerva nikdy neuškodí. Pre čo najlepšiu stabilitu musí byť lavica umiestnená na pevnom a rovnom povrchu.

Ako cvičiť na bench press lavici?

Cvičenie na bench press má pomerne jednoduchú techniku, no začiatočníkom môže robiť problém. Pred samotným cvičením na bench press lavici odporúčame začiatočníkom spevniť ruky a prsné svaly, napríklad pomocou klikov alebo cvikov s jednoručnými činkami. Pokročilý môžu prejsť na rôzne formy zložitejších tréningov.

Klasické cvičenie prsných svalov na bench press lavici vyžaduje širší úchop pre maximálne zapojenie veľkého prsného svalu. Činka so záťažou sa rovnomerne spúšťa tesne nad úroveň hrudníka a nasleduje dynamický výtlak činky smerom hore do vystretých rúk. Pomôcť Vám môže aj tento video návod:

Bežecký pás

Pri predchádzajúcich dvoch fitness strojoch išlo o silové cvičenia, zamerané predovšetkým na hornú časť tela. Ako tretí „must have“ stroj do každej správnej domácej posilňovne sme vybrali bežecký pás. Vďaka bežeckému pásu spevníte nohy aj sedacie svaly, získate kondíciu a vyformujete postavu.

Práve kondičný tréning a kardio sú hlavnými dôvodmi pre výber bežiaceho pása. Ten Vám umožní v pokoji domova pracovať na svojej kondícii, či už vonku prší alebo mrholí. Alternatívou namiesto bežeckého pásu môže byť aj stepper či eliptický trenažér.

Recenzie bežeckých pásov

Voľba pre náročných
Bežecký pás inSPORTline Mystral

 • možnosť zloženia pre úsporu miesta
 • skvele odpružená priestranná bežecká plocha
 • bohatá programová výbava
 • funkcia Pauza
 • veľký prehľadný 10″ displej

button

Zlatá stredná cesta
Bežecký pás inSPORTline Lavister

 • výkonný pás so spoľahlivým motorom
 • špeciálna povrchová úprava
 • priestranná bežecká plocha
 • nízka hlučnosť
 • výhodná cena

button

 

Zaujíma Vás, ako vybrať bežecký pás a ako na ňom efektívne cvičiť? Prečítajte si náš článok venovaný bežiacim pásom.

Náš tip: Nakupujte z pohodlia domova! Doprajte si zaslúženú kvalitu za výhodné ceny v overených e-shopoch inSPORTline.sk a eFitness.sk.

  Vložte komentár

  Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*