Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

TOP cenovo dostupné pomôcky na cvičenie doma

cvičenie doma pomôcky

Aj Vy patríte medzi pohodlných a lenivých ľudí? Alebo sa Vám zdá permanentka do fitness centra drahá či jednoducho na fitko nemáte čas? Po práci prídete domov unavený, vyčerpaný, sadnete pred televízor, vyložíte nohy a užívate si nič nerobenie? Tento čas sa dá využiť aj trochu inak. Za hodinku, ktorú strávite pred televízorom, si jednoducho môžete zlepšiť svoju kondíciu a zdravie. Ako na to?

Pomôcky na cvičenie doma pre ženy

Niekedy stačí veľmi málo. Skúste si už dnes pred televízor položiť nejakú fitness pomôcku na cvičenie. Zajtra po práci ju hneď uvidíte a zároveň Vám pripomenie to, čo ste mali v pláne urobiť – zacvičiť si. Dostať sa do formy chce tréning, vytrvalosť, pravidelnosť a taktiež cieľ. Pokiaľ je vašim cieľom cvičiť a schudnúť, potom potrebujete iný tréningový plán ako napríklad pri spevnení brucha. Ak si však milé dámy vytvoríte zaužívanú rutinu, pôjde to samo. Už Vám to cvičenie po práci bude chýbať. Po akých fitness pomôckach na domáce cvičenie však siahnuť? Pripravili sme si pre Vás zopár efektívnych tipov.

Cvičenie zábavou

Počuli ste už o vibračnej plošine? Tento skvelý pomocník by mal mať doma hádam každý. Ako už z názvu vychádza, jej základ tvoria vibrácie. Vytvárajú impulzy, ktoré prenikajú hlboko do svalových vláken. Výskumy dokázali, že už 15 minútové cvičenie na tejto plošine má rovnaký efekt ako hodinové cvičenie vo fitku na strojoch. Nielen že ňou viete zatočiť s tukovými vankúšikmi, ale zbaviť Vás dokáže aj neželanej celulitídy. To už je čo povedať, však milé dámy?

Športové pomôcky na cvičenie doma pre ženy

Mini stepper inSPORTline Cylina

button

Jednoručné činky 5 kg

button

Balančná podložka Bumy BC600

button

BEŽECKÝ PÁS T900C DOMYOS

button

Posilňovacie koliesko AB Roller AR1000

button

Klasikou pri cvičení doma je aj bežiaci pás. Tie z Vás, ktorým sa nechce vybehnúť von do pochmúrneho dňa, by ho mali doma mať. V súčasnej dobe už bežiace pásy nestoja horibilné sumy, ako tomu bývalo kedysi. Skvelý a multifunkčný pás si viete zaobstarať aj lacno.

Ďalším cvičením, ktoré môžete pohodlne z domu cvičiť sú pilates či joga. Uľavujú od stresu, posilňujú imunitu a celkovo prispievajú k zdravšiemu organizmu. Ak s jogou len začínate, mali by ste si hneď na začiatku zaobstarať kvalitnú výbavu na jogu, ktorou sú napríklad podložka, joga valec, kruh na jogu joga blok… výber týchto pomôcok je skutočne pestrý.

Do radu zábavného cvičenia radíme aj cviky s balančnou podložkou. Táto podložka trénuje Vašu rovnováhu a stabilitu. Cvičenie na nej je doslova hrou. Ak aj padnete a neudržíte sa na nej, nevadí. Stačí trocha cviku a pôjde to aj Vám. Okrem toho je skvelou prevenciou pred bolesťami chrbtice.

Ak sa Vám Vaše cvičenie zdá jednotvárne a nudné, rozptýliť sa viete aj pomocou gymnastickej lopty (fit lopty). Jej využití je hneď viacero. V prvom rade ju viete použiť ako stoličku, v druhom rade s ňou viete cvičiť veľmi efektívne.

Pomôcky na cvičenie pre mužov

Nezabúdame ani na pánov. To rozhodne nie. Aj pre nich sme si pripravili krátky zoznam fitnes pomôcok na cvičenie. Viete si nimi ľahko vytvoriť malú posilňovňu aj vo Vašej obývačke.

Športové pomôcky na cvičenie doma pre mužov

NASTAVITEĽNÁ SKLADACIA LAVIČKA NA POSILŇOVANIE DOMYOS

button

Závesná hrazda na rebriny inSPORTline LCR-1115

button

Rebriny s príslušenstvom BenchK 412

button

Posilňovač brušných svalov Ab Lifter Easy

button

Činkový set v kufri inSPORTline 50 kg

button

Aké pomôcky si teda zaobstarať?

Rozhodne by Vám nemala chýbať tzv. multifunkčná lavička. Už z jej názvu môžeme teda predpokladať že ide o lavičku, ktorá má viacero využití. Ide o akési prepojenie bench press lavičky a klasickej lavičky. Precvičiť si ňou viete hrudník, prsné svaly, ruky, ale aj chrbát. Mnoho z týchto lavičiek obsahuje aj posilňovač nôh. Túto lavičku preto hodnotíme naozaj pozitívne, pretože slúži na precvičenie celého tela.

Hneď sa teda dostávame aj k bench press lavičke. Čo to je teda za lavičku? Podobne ako tá multifunkčná, má možnosť prispôsobenia na Vašu výšku, je nastaviteľná. Investíciu do tejto lavičky neoľutujete. Zacvičiť si na nej môžete aj s činkou. Je vhodná aj na precvičenie nôh (na zakopávanie), nie je teda určená výhradne len na rast svalov rúk. Pripomíname hneď, že ak zvažujete kúpu niektorej zo spomínaných lavičiek, nezabudnite si k nim zakúpiť aj rukavice na cvičenie.

Široké možnosť precvičenia Vášho tela ponúka aj posilňovacia veža. A aj tých je množstvo druhov. Sú také, ktoré zaberajú menej miesta, ale aj také ktoré sú rozsiahlejšie. Každopádne by ste pri jej kúpe mali zvážiť niekoľko faktorov:

  • cviky – jej výber závisí predovšetkým od cvikov, ktoré chcete vykonávať,
  • skladnosť – závisí od miestnosti, kde si vežu plánujete nainštalovať,
  • servis – na trhu je veľa vybraných veží, ktoré sa predávajú už aj s možnosťou servisu v prípade pokazenia,
  • záruka – určite vyberajte takú, ktorá má záruku po dlhšiu dobu (minimálne 5 rokov),
  • nosnosť – pri výbere neprehliadajte ani maximálnu nosnosť veže.

Tieto odporúčania dávame do pozornosti vo všeobecnosti nielen pre posilňovaciu vežu, ale aj pre iné stroje, ktoré si plánujete zakúpiť.

A na záver, veľmi obľúbenou pomôckou u mužov je aj posilňovacie lano. Tréning s ním dodá cvičeniu iný (možno zaujímavejší) rozmer. Cvičením s ním vo veľkej miere rozvíjate nielen silu a kondíciu, ale najmä rovnováhu a vytrvalosť. Je skvelé aj v tom, že kedykoľvek Vás bude chytať zlosť alebo budete rozčúlení, jednoducho si ním viete vybiť prebytočnú energiu podobne ako pri boxovacom vreci. Cvičeniu doma zdar!

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*