Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Ktoré je najefektívnejšie domáce cvičenie na chudnutie?

chudnutie doma cvičenie

Jedenie a následné priberanie na váhe, je jednoduché. Horšie to však už je s tým chudnutím a cvičením. Cvičenie je pre mnohých náročné, ťažké, stráca sa ním len čas. Výhovoriek by sme tu mohli napísať skutočne veľa. Ak sa teda rozhodujete, že s cvičením naozaj začnete, ponúkame Vám zopár rád.

Ako schudnúť doma zdravo a hravo?

Predsavzatia spojené s chudnutím neprichádzajú len na nový rok. Aj medzi nami je veľmi veľa ľudí, ktorí sa k cvičeniu odhodlávajú dlhší či kratší čas. Zvažujú výhody či nevýhody cvičenia vo fitku či doma. Ak teda nepatríte medzi ľudí, ktorí si užívajú, že sú druhým „na očiach“ vo fitku, s cvičením začnite pokojne doma. Prostredie „doma“ poznáte a cítite sa v ňom príjemne. Prečo to teda nevyužiť?

Vyberte si z overených doplnkov stravy na chudnutie

 

Ak to s chudnutím a cvičením myslíte naozaj vážne, mali by ste si do dňa nájsť aspoň hodinku času. Zapnite si televíziu alebo si pustite rádio a hor sa na to. Na začiatok je potrebný strečing a zahriatie sa, až potom by ste mali prejsť na konkrétne cviky. Čo a ako cvičiť? Vašim cieľom je spáliť čo možno najväčšie množstvo kalórií, preto by ste mali do cvičenia zapájať čo najviac svalov. Cvičenie žien a mužov sa ale odlišuje. Každý sme iný, no ženy vo väčšine preferujú cvičenia na zadok, stehná, na brucho. U mužov prevažujú cviky na chrbát, hrudník a ruky.

Správna strava

Ak chcete schudnúť, bez kvalitnej stravy to nepôjde. Vyvážená strava je totiž základom chudnutia. A práve toto je kameňom úrazu chudnutia u mnohých ľudí. Vzdať svojich obľúbených jedál by sa aj chceli, no nevedia ako, pretože túžba po nich je obrovská. Tu prichádzame k ďalšiemu zlomovému bodu, kedy mnoho ľudí zisťuje, že neprijímajú stravu v pravidelných intervaloch. Ďalšia chyba.

Na to, aby Vaše telo skutočne chudlo, potrebujete okrem cvičenia, dodržiavať základné pravidlá čo sa stravy týka. Aké sú tieto nevyhnutné zásady?

 • jedlo jesť pomaly – jedlo prežuť aj viackrát, nie hltať ako keby ste nikdy nejedli. Samozrejmosťou je tiež vyhnúť sa rýchlemu občerstveniu.
 • jedlo si vychutnávať – ak si už sadnete doma za ten stôl, myslite len na jedlo. Vychutnávajte si jeho chuť a vôňu, nemyslite na nič iné. Doprajte svojej mysli oddych od ďalších povinností, jednoducho len jedzte.
 • tekutiny – do dňa vypiť minimálne 2 litre vody (najlepšie čistej). Žiadne sladké vody ani sirupy.
 • jesť pravidelne – raňajky, desiata, obed, olovrant, večera. Bodka.
 • jesť v menších dávkach – Vaše telo sa potrebuje najesť približne každé 2-3 hodiny. Ak máte potrebu jesť neustále, nie je to o hlade, je to o tom, že ste na to buď zvyknutí alebo jedlu neviete odolať. Naučte sa sebakontrole.
 • jesť zdravo – jedlo by malo byť zdravé a chutné. Malo by obsahovať dostatok všetkých potrebných látok – cukry, tuky, bielkoviny, vláknina atď.

Bez kardio cvičenia to nepôjde

Dostávame sa k samotnému cvičeniu. Ak ste sa rozhodli schudnúť, najideálnejšie pre Vás je kardio, t. j. beh, chôdza, bicykel, korčule, plávanie a podobne. Ak máte doma schody, o to lepšie. Vyhľadávajte kardio na každom rohu, nielen doma. Zapojiť môžete aj obľúbenú domácu jogu, ktorá okrem spaľovania tukov zlepší Vašu flexibilitu a obratnosť. Pri ceste do práce, pri ceste do kancelárie, no všade. Ak chcete schudnúť, neschudnete tým, že sa budete vyvážať autom.

Domáce fitness stroje ktoré Vám pomôžu schudnúť:

Vibračná plošina inSPORTline Lilly button

Veslovací trenažér inSPORTline Ocean

button

Bežecký pás inSPORTline Akamar

button

CHODECKÝ PÁS WALK500 DOMYOS

button

ELIPTICKÝ TRENAŽÉR FEL 520 SP DOMYOS

button

Pomôcky na domáce chudnutie

Okrem kardia, je ideálne do tréningu zapojiť aj určité skupiny svalov. Veľa ľudí si obľúbilo cvičenie s vlastnou váhou, no cvičenie je oveľa zábavnejšie pokiaľ cvičíte so športovými pomôckami, na to určenými.

 • vibračná plošina – vibračná plošina vysiela intenzívne vibrácie hlboko do svalov človeka a cvičenie na nej je až prekvapivo účinné. Chudne sa ňou rýchlo a efektívne.
 • fitlopta – pri cvičení doma by Vám nemala chýbať gymnastická lopta. Stojí málo, no jej využitie pri rôznych cvikoch oceníte mnohonásobne.
 • bežecké topánky – pri behu doma (či už na bežiacom páse alebo po schodoch) by ste mali mať kvalitnú obuv. Najlepšie takú, ktorá zmierňuje odpor pri dopade nohy na zem. Nechcete predsa, aby Vám vypovedali kolená.

Cvičenie doma je skvelé. Je skvelé ak po práci prídete domov a trocha sa rozhýbete. Vaše telo sa Vám poďakuje a Vy zo seba budete mať úžasný pocit. Budete sa cítiť lepšie, zdravšie, sebavedomejšie. Držíme palce!

  Vložte komentár

  Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*