Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Klavír pre deti – objavte malého umelca!

klavír pre deti

Chceli by ste vášmu dieťaťu spraviť radosť? Nielen radosť, ale aby sa aj čosi naučilo a rozvíjalo svoju osobnosť? Práve o tomto a ešte čosi viac je tento článok.

Dieťa, pokiaľ už dosiahlo vek, že vníma okolo svet, chodí, rozpráva, sa rado venuje rôznym činnostiam počas dňa. Sú to tie detské hry, pre ktoré už my dospelí nemáme pochopenie, hoci česť výnimkám. Vďaka týmto hrám si dieťa rozvíja kreativitu a fantáziu a učí sa nové veci.

Deti si hry vytvárajú samé alebo im rodičia nejakú tú hru kúpia. Môže ísť o hru len pre hru alebo hru, ktorá plní dva ciele: dieťa sa hrá a zároveň sa učí čosi nové. Cez tieto hry sa dá vypozorovať, či má dieťa nadanie na niektorú činnosť. Môže to byť kreslenie, tanec, šport, matematické myslenie či hudba.

Náš tip na detský klavír:

klavír klavír

Korg tinyPIANO 

 • Digitálne piano pre deti s 25 miniatúrnymi klávesm
 • 25 zvukov od klasického grand piana, elektrického piana, orgánu až po zvuk zvončekov a rôznych detských zvukov
 • Nástroj ponúka 50 demo skladieb
 • Mini jack vstup pre slúchadlá
 • Rozmery: 383 x 258 x 282 mm, Hmotnosť: 4,7 kg
 • Farebné prevedenia Pink, Black, Red, White

 

button

Ak pri niektorej z činnosti dieťa prejavuje veľkú radosť a vie pri tom vydržať viac ako desať minút, potom sa už dá pomýšľať nad tým, že to nie je len chvíľkový záujem, ale ozajstná schopnosť dieťaťa poradiť si s danou vecou. V tom prípade je najlepšie dať dieťaťu ďalšie príležitosti, aby sa mohlo prejaviť.

Zameriame sa na hudbu. Prvé znaky toho, že dieťa má hudobné nadanie, môže byť jeho reagovanie pieseň, ktorá práve beží v rádiu. Malý huncút zrazu začne poskakovať, tlieskať rúčkami alebo nimi búchať po stole a vydávať zvuky akože spieva. Alebo ak máte doma klavír, dieťa veľmi rado búcha po klávesoch. Toto všetko automaticky neznamená, že máte doma malého Mozarta, pretože pamätajte na to, že dieťa sa v prvom rade hrá a objavuje. Ale môžu to byť prvé znaky a dôležitá je trpezlivosť a dávanie ďalších príležitostí.

Náš tip: Nakupujte z najlepších a overených e-shopov!

muziker button
melodyshop button

Na svete je mnoho hudobných pomôcok, ktoré dieťa nielen zabaví, ale aj rozvíja jeho hudobné schopnosti: hudobnú pamäť, hudobné myslenie, rytmus a fantáziu, ale aj jemnú motoriku či koordináciu. Tými pomôckami môžu byť zmenšené detské nástroje, napríklad gitary, klávesy, bubon, tamburína, akordeón a iné.

Dieťa má príležitosť nástroj reálne držať v ruke, vyskúšať si ho a ,,hrať“ na ňom. Sú to aj ideálne darčeky na narodeniny či Vianoce. Naozaj nimi svojmu anjelikovi neuškodíte, práve naopak.

Náš tip na digitálne piano pre deti:

Klavír pre začiatočníkov Yamaha YDP 143 Arius RW

 

 • Digitálne piano s klaviatúrou GHS vhodné ako pre začínajúcich študentov, tak aj pre pokročilých hráčov
 • O autentický zvuk sa stará tónový generátor Pure CF Sound
 • Piano ponúka 10 hlasov, 192 hlasovú polyfóniu, nový vylepšený reverb a damper resonance
 • Vybavené integrovanou knižnicou s 10 prednastavenými skladbami a spevníkom s 50 piano skladbami,

 

button

Vo svete moderných technológii sa samozrejme objavili aj rôzne aplikácie pre tablet či mobil. Vďaka týmto aplikáciám si môže dieťa rovnako zahrať na rôzne nástroje, vyskúšať si skomponovať vlastnú skladbu a množstvo ďalších a ďalších funkcií. No jeho skúsenosť je trochu obmedzenejšia, pretože reálne drží v rukách len akési zariadenie a nie skutočný hudobný nástroj.

Naozaj je lepšie dať dieťaťu do ruky skutočný nástroj, hoci ako detskú hračku, ale predsa. Je to dieťa, ktoré čosi tvorí a nie je to len o prechádzaní prstom po displeji mobilu alebo tabletu.

klavír pre deti

Ak hovoríme o detských hudobných nástrojoch, na výber je ich v súčasnosti množstvo. My sa zameriame na detské klavíry.

Detské klavíry sú vhodné pre deti od troch rokov. Sú farebne veľmi pútavé s rôznymi vyobrazenými rozprávkovými postavičkami, ktoré len zvyšujú záujem dieťaťa o túto, preňho v podstate, hračku. Sú vyrobené väčšinou z dreva a neobsahujú žiadne nebezpečné časti. Výhodou sú tiež malé rozmery a ich nízka cena.

Náš tip na klavír pre začiatočníkov:

KORG G1 AIR BK

 • Klaviatúra: Korg RH3 (88 kláves)
 • 5 nastaviteľných úrovní odozvy
 • Max. polyfónia: 120 hlasov
 • Zvuky: 29 piano zvukov + 3 x basové zvuky (generované pomocou PMC)
 • Vstavaný dvojstopový rekordér (pamäť 45 000 nôt) a metronóm
 • Trojpedál (Damper, Soft a Sostenuto)

 

button

Detské klavíry majú niekoľko funkcií. K dispozícii je niekoľko zvukov rôznych nástrojov, rôzne rytmy a určitý počet klávesov. Dieťa sa tak naučí rozlišovať zvuk niektorých nástrojov, rozlišovať rytmy a pri nahrávkach niektorých piesní skúšať spev či tanec. Nemusí sa pri tom zaťažovať nejakými notami.

V porovnaní napríklad s digitálnymi klavírmi je týchto funkcií veľmi málo, ale cieľom nie je zahltiť dieťa ich veľkým množstvom. Dieťaťu veľa netreba. No tieto hudobné hračky zaručujú ohromnú zábavu pre dieťa a rodič má o zmysluplnú náplň postarané. Nakoniec, aj rodič sa pri tom vie zabaviť.

Náš tip: My nakupujeme u profesionálov! Doprajte si zaslúženú kvalitu za výhodné ceny v overených eshopoch Melodyshop.sk a Muziker.sk. 

  Vložte komentár

  Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*